Enersys Cup 2015

| Stolní tenis |Pavel Fiala, foto: T. Devera

V sobotu 19. 9. jsme pořádali tradiční podzimní turnaj ve stolním tenisu, který letos už po osmé nesl název Enersys Cup.

Turnaj pořádal SKV Praha za podpory firem: Enersys, Otto Bock, Magistrátu hl. m. Prahy, Nadačního fondu Avast, ČSTPS a ASTV. Vozík Genny, na bázi osobního transportéru segway předvedla firma Segwaypt.

• Turnaje se zúčastnilo 43 hráčů ve třech výkonnostních skupinách.
  • Hlavním rozhodčím turnaje byl pan Jan Mrázek.
  • Obědy dodala firma OázaRest.
  • Administrativní složku turnaje zajišťovala paní Šárka Fialová.
  • O stravu a pohodlí závodníků se starala Romana Krejčí.
  • Technické zabezpečení měl na starosti pan Filip Klimovič a Petr Střešňák.

Z oddílu SKV Praha se zúčastnilo šest hráčů. Do prestižní A-třídy nastoupily dva naši (J. Mrázek, M. Krejčí). V B-třídě startovali tři (S. Danko, B. Kábrt a A. Zelený). Ve třídě C nastoupil J. Klíma.

A-třída

Zde bylo přihlášeno sedmnáct hráčů, takže nechyběl téměř nikdo. Honza Mrázek letos skončil těsně pod stupni vítězů (4. místo), předváděl skvělou útočnou hru pouze ve finálové skupině podlehl Jirkovi Žákovi (1 : 3) a také těsně Jirkovi Suchánkovi (2 : 3). Milan Krejčí bohužel už v základní skupině prohrál dva vyrovnané zápasy s libereckým Tomášem Přibylem (2 : 3) a Tomášem Harantem z Chebu (2 : 3), což mu zabránilo v lepším umístění a skončil na 15. místě.

Tuto třídu nakonec vyhrál Jaroslav Hadrava z Plzně, druhý skončil Jirka Suchánek z Liberce a třetí místo obsadil Jirka Žák z Brna.

B-třída

V této třídě bylo také sedmnáct hráčů. Výborný výkon předvedl Bohouš Kábrt, který ve velmi vyrovnané konkurenci obsadil 3. místo. Další dva naši hráči předvedli nevyrovnaný výkon a v některých zápasech předváděli opravdu špatnou hru. Aleš Zelený obsadil 13. místo a Stefan Danko až 15. místo.

Třídu vyhrál bez jediné porážky Vráťa Holík z Lomnice n. Pop., druhé místo obsadil Miloš Kalousek z Klatov a třetí skončil již zmiňovaný B. Kábrt.

C-třída

Do slaběji obsazené třídy (pouze 8 startujících) zasáhl náš Jarda Klíma, který byl letos teprve na svém třetím turnaji, po čtvrtém a třetím místě obsadil v Praze stříbrnou pozici.

Prohrál pouze jeden zápas a udržel nervy v napínavém boji o stříbro s Alešem Adámkem a vyhrál (3 : 2).

Třídu C nakonec bez zaváhání vyhrál Filip Nacházel z Pelhřimova, který se turnaje ČP zúčastnil poprvé a pokud by v tomto sportu chtěl pokračovat, mohl by v budoucnu dosti překvapit. Třetí příčka zbyla na Aleše Adámka z Ostravy.

Kompletní výsledky by měly být publikovány na stránkách ASTV.

Všem účastníků patří uznání za fair play výkony, sběračům ze ZŠ Rakovského poděkování za pomoc stejně jako všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci.