15. Enersys Cup

| Stolní tenis |Pavel Fiala

V neděli 24. září se konal v Praze Enersys Cup, turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Českého poháru. Přijelo 42 hráčů z celé ČR. /A – 17, B – 16, C – 9/

Turnaj pořádal SKV Praha z. s. za podpory firem: Enersys, Chemicol, Adidas, ČSOB, Magistrátu hl. m. Prahy, ČSTPS, MŠMT, ČAST a NSA. Konání turnaje bylo letos přesunuto na neděli. Důvodem byla akce, která se v sobotu konala v areálu školy.

• Pořadatel turnaje za SKV Praha byl Pavel Fiala.
  • Hlavním rozhodčím turnaje byl pan Jan Mrázek.
  • Administrativní složku turnaje zajišťovala Šárka Fialová.
  • O stravu a pohodlí závodníků se starala Romana Krejčí.
  • Technické zabezpečení měl na starosti pan Rudolf Mastík a Petr Střešňák.
  • Zásupce pronajímatele – Martin Linert.
  • Obědy dodala restaurace Novodvorka.
  • Letošní ročník byl již patnáctým, kdy se hrálo o putovní pohár firmy Enersys.

Z oddílu SKV Praha se zúčastnilo sedm hrajících, dva nehrající (J. Mrázek, P. Fiala) a dva asistující členové (Š. Fialová, R. Krejčí).
Do A-třídy nastoupil M. Krejčí a M. Lukáš. V B-třídě startovali P. Urban, M. Vondráček J. Sejk a T. Pohanka. Ve třídě C nastoupili J. Klíma a M. Markalous.

P. Fiala a J. Mrázek účinkovali jako pořadatelé a rozhodčí a Š. Fialová a R. Krejčí jako pokladní a obsluha kuchyňky.

Třída A
Milan měl letos těžký los, v základní skupině nedokázal porazit žádného soupeře, což znamenalo, že hrál o umístění až od 13. místa. Dvě výhry ve druhém kole znamenaly pouze 15. místo. Martinovi se dařilo přeci jen lépe, nepostoupil sice do první šestky, ale ve druhém kole si dobrými výkony zajistil 8. pozici.
Pořadí: 1. Trávníček, 2. Nacházek, 3. Holík.

Třída B
Letos se pražský turnaj nevydařil Pavlovi Urbanovi. Pouze ve dvou zápasech vzdoroval až do pátého setu, ale nakonec skončil na 16. místě bez jediného vítězství. Honza v zákl. skupině nepochopitelně prohrál s I. Kebískem a T. Pohankou. Ve druhém kole stejně nepochopitelně podlehl R. Civišovi a skončil až na 10. místě. T. Pohanka v úvodu také prohrál s I. Kebískem, takže i on díky Ivanovi vypadl z první šestky. To je škoda, mohlo z toho být pěkné umístění jako v Chebu. Nakonec Tomáš na 8. místě. Michal z našich dopadl nejlépe, i když o jeho 3. místě rozhodl pouze lepší poměr setů mezi ním, Beátou Mentznerovou a Kubou Lenzem. Svou nebojácnou hrou si to ale plně zasloužil.
Pořadí: 1. Garba, 2. Procházka, 3. Vondráček.

Třída C
Tato kategorie je otevřená a účast v ní není podmíněna výkonností. Do céčka letos přijel na zkušenou Martin Markalous. Ten není členem oddílu stolního tenisu, ale lyžování, přesto patří do SKV Praha. Obsadil 7. místo a zjistil, že bez alespoň základní průpravy a tréninku to není snadné ani v této kategorii.
Pořadí: 1. Hora, 2. Motyčka L., 3. Motyčka M.

Leto se na poslední chvíli podařilo zajistit 30 sběračů míčků, takže plynulý průběh turnaje byl dostatečně zabezpečen. Na pražském turnaji tradičně dbáme o to, aby nevznikaly zbytečné prostoje, což se i letos podařilo a k vyhlášení výsledků došlo krátce po 15. hod. Tradičně byl k obědu také řízek s bramborem a během akce bylo dostatečně zajištěno i další občerstvení pro všechny účastníky. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci a zajištění turnaje, sběračům, partnerům a základní škole Rakovského, v jejíchž prostorách se akce tradičně koná a také samotným sportovcům.