14. Enersys cup Praha 2022

| Stolní tenis |P. Fiala, foto: B. Hůlka

V sobotu 24. září se konal v Praze Enersys Cup, turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Českého poháru. Přijelo 34 hráčů z celé ČR. /A – 15, B – 11, C – 8/

Turnaj pořádal SKV Praha, z.s. za podpory firem: Enersys, Chemicol, Nadačního fondu Abakus, Magistrátu hl. m. Prahy, ČSTPS, MŠMT a NSA. Konání turnaje bylo letos potvrzeno pouhé tři týdny před jeho konáním. Důvodem byla rekonstrukce jedné tělocvičny.

• Pořadatel turnaje za SKV Praha byl Pavel Fiala.
  • Hlavním rozhodčím turnaje byl pan Jan Mrázek.
  • Administrativní složku turnaje zajišťovala Šárka Fialová.
  • O stravu a pohodlí závodníků se starala Romana Krejčí.
  • Technické zabezpečení měl na starosti pan Martin Linert a Petr Střešňák.
  • Obědy dodala restaurace Novodvorka.
  • Letošní ročník byl již čtrnáctým, kdy se hrálo o putovní pohár firmy Enersys.

Z oddílu SKV Praha se zúčastnilo osm hrajících, dva nehrající a dva asistující členové. Do A-třídy nastoupil M. Krejčí, M. Vondráček a B. Hůlka. V B-třídě startoval P. Urban, M. Lukáš aj. Sejk. Ve třídě C nastoupili J. Klíma a T. Pohanka. P. Fiala a J. Mrázek jako pořadatel a rozhodčí a ještě Š. Fialová a R. Krejčí jako pokladní a obsluha kuchyňky.

Třída A
Milan měl dobrý los, který nepotvrdil hned v úvodním utkání s Michalem, které 2 : 3 prohrál. A přestože porazil v nádherném zápase Miloše Tesaře a pak i Honzu Suju, mezi první šestku se nedostal a obsadil až 9. místo.
Bohouš měl naopak těžkou skupinu, tak nepřekvapí, že bojoval pouze o umístění ve spodní části startovního pole. Jediná vcelku překvapivá výhra nad Tomášem Harantem a skreč M. Tesaře odpoutaly Bohouše ode dna a usadily ho na 13. místě.
Michal předvedl na domácím turnaji maximum. Slušný los podpořil výbornou hrou a ještě k tomu se k němu naklonila fortuna. V základní skupině odehrál výtečná pětisetová utkání. Dvě z nich prohrál (s J. Suchánkem a J. Sujou) a dvě vyhrál (s M. Krejčím a M. Tesařem). Ve finálové šestici už se neprosadil, ale přesto je 6. místo výborným výsledkem.
Pořadí: 1. Trávníček, 2. Nacházek, 3. Holík.

Třída B
Honzovi Sejkovi se po úvodní výhře nad Milošem Kalouskem přestalo dařit a v dalším průběhu turnaje vršil chyby a porážky jednu za druhou, až dopadl na 11. místo.
Pavlovi chybělo v základní skupině k postupu do finálové čtveřice jedno vítězství, takže konečné 8. místo je trochu zklamáním, ale zase výhra nad Beátou potěší.
Martin neměl v Praze svůj den. Porážky 2 : 3 od Vráti Hudečka a Miloše Kalouska by mohly být přičteny na vrub smůle, ale dostat 0:3 od Petra Horského už zavání něčím jiným. Ještě, že si 6. místo Martin v ČP už může škrtnout.
Pořadí: 1. Kalousek, 2. Hudeček, 3. Mentznerová.

Třída C
Jarda na svém letošním druhém turnaji podruhé obsadil 3. místo. Škoda, že si neudělal čas pro víc turnajů, mohl z toho být letos možná i postup do vyšší třídy.
Tomáš začal jezdit letos prvně, a to až od čtvrtého turnaje v Pardubicích. Vždy obsadil 2. místo a stejné to bylo i tentokrát. Stejný byl i jeho jediný pokořitel (J. Lenz). K postupu do Béčka asi budou Tomovi scházet body ze stejných důvodů jako Jardovi. Škoda.
Pořadí: 1. Lenz, 2. Pohanka, 3. Klíma.

Zahájení turnaje proběhlo přesně podle propozic a celý průběh soutěží zvládli pořadatelé i sběrači bez problémů. K obědu byl tradičně řízek s bramborem a vyhlášení se konalo po 15. hod. Během šesti hodin tak proběhla celá akce a čekat se muselo až v závěru na dvě dohrávaná utkání hojně obsazené třídy A. Zato patří poděkování všem, kteří se podíleli na organizaci a zajištění turnaje, sběračům, partnerům a základní škole Rakovského, v jejíchž prostorách se akce tradičně koná a také samotným sportovcům.