"Když jsem byla ve třetím ročníku, konal se u nás ve škole projekt s názvem Žijí mezi námi. Na tomto projektu jsem se zúčastnila workshopu, který připravilo SKV Praha a práce dobrovolníka mne velmi zaujala. Dala jsem tedy na sebe kontakt, a když přišla nabídka, říkala jsem si, že bych do toho měla jít. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy nic podobného nedělala, velmi jsem se bála toho, že to nezvládnu. Ale první akce, které jsem se zúčastnila – handbiky, byla naprosto skvělá a mě to jen utvrdilo v názoru, že bych v tom chtěla pokračovat. Když tedy přišla nabídka na lyžování, neváhala jsem a jela."

Kateřina Makovská, Gymnázium Na Zatlance

 

„Zúčastnila jsem se vašeho workshopu a měla bych zájem o dobrovolnickou práci u vás. 12 let se věnuji tanci a k sportu mám teď hodně blízký vztah, a proto si myslím, že by na sport měli nárok mít všichni a já bych jim tuto příležitost chtěla uskutečnit a pomoci jim. Myslím si, že bychom si měli pomáhat navzájem, ale tím se bohužel většina dnešních obyvatel moc neřídí. Velmi budu ráda, pokud budu moci pomáhat lidem, kteří do toho jdou naplno s obrovskou motivací, a k tomu mě také inspiroval váš projekt.”

Sandra Mašková, Gymnázium Na Zatlance

 

„Byla jsem na prezentaci Sportovního klubu vozíčkářů Praha na naší škole FTVS UK a zaujala mne dobrovolnická práce na jejich akcích. Jelikož jsem do té doby neměla žádné zkušenosti s vozíčkáři, několikrát jsem se ujišťovala, jestli to není problém. Nebyl, a tak jsem se hned vydala na jejich lyžařský kurz. Naprosto mne to nadchlo, a proto se snažím vypomáhat i na jiných akcích. Myslím si, že je to obrovská zkušenost a kdo by měl alespoň trochu zájem o dobrovolnictví, neměl by se bát to zkusit. Nejdůležitější je nadšení z práce, hodně síly a hodně úsměvu, se kterým to jde vždy lépe J Na oplátku se setkáte s mnoha zajímavými lidmi a zjistíte, že téměř vše je uskutečnitelné. ”

Barbora Boubelíková, FTVS UK