Siemens Cup v Mohelnici

| Stolní tenis |Pavel Fiala, foto: Bohuslav Hůlka

V sobotu 22. dubna pořádala TJ Invaclub Loštice 22. ročník turnaje ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Českého poháru „Siemens Cup“. Celkem přijelo 43 hráčů z celé ČR, v jednotlivých třídách v tomto zastoupení: A – 15, B – 16, C – 12.

Třída A

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili dva hráči. V základní pětičlenné skupině měl Pavel Fiala za cíl obsadit nejhůře čtvrtou pozici, aby mohl bojovat o umístění do 12. místa. To se nakonec s odřenýma ušima povedlo, i když opět prohrál s T. Harantem. Nakonec obsadil velmi slušné 9. místo. To Milan Krejčí takové štěstí neměl. Už po rozlosování bylo jasné, že základní skupina bude, stejně jako v Klatovech, velmi těžká. O čest tedy bojoval v zadním voji, kde opět, jako v Klatovech, prohrál s L. Tláskalem. Obsadil až 14. místo, ale poslední nebyl.

Třídu vyhrál J. Suchánek (Liberec), druhý byl J. Žák (Brno) a třetí místo obsadil B. Trávníček (Brno).

Třída B

Ve třídě B bojovali tři naši borci. Všem se docela dařilo a někteří překvapili sami sebe a ostatním ukázali, že se s nimi musí počítat. Nejlépe si vedl Aleš Zelený, který předváděl výbornou útočnou hru, která mu zajistila první finálovou skupinu, kde v boji o třetí místo podlehl P. Cahovi až v pátém setu. Přesto je v nabité konkurenci 4. místo vynikajícím počinem. Dalo by se říci, že 7. místo Bohuslava Hůlky je podobným úspěchem jako Alešovo 4. místo, především proto, že Bohouš je v B třídě nováčkem. Tentokráte si však vedl nadmíru dobře a svou trpělivou a obětavou hrou překvapoval své soupeře. Nebýt nešťastné prohry v základní skupině s I. Melkusem, kde vedl 2:0 na sety, mohl pomýšlet ještě výše. Michal Vondráček v základní skupině podlehl oddílovému kolegovi Alešovi a doplatil tak trochu na změnu v pravidlech nasazování hráčů při losování základních skupin, kde od letošního roku nemusí rozhodčí přihlížet k oddílové příslušnosti. Tak vlastně jedna porážka rozhodla, že Michal bude moci bojovat až ve druhé polovině startovní listiny. V boji o devátou příčku prohrál napínavý souboj s I. Kebískem a skončil na 10. místě.

Stejně jako v Klatovech vyhrál F. Nacházel (Pelhřimov), stříbrný byl tentokrát J. Pleva (Ostrava) a bronz si z Mohelnice odvezl P. Caha (Pardubice).

Třída C

Ve třídě C v Mohelnici nezasáhl do bojů z pražských hráčů nikdo. Takže uvádím pouze stupně vítězů: 1. místo A. Kožuch (Ostrava), 2. místo A. Adámek (Ostrava) a 3. místo M. Valachová (Sokol Lhůta).

V Mohelnici se tradičně každý rok při zahájení turnaje předává putovní pohár, který firma Siemens uděluje celkovému vítězi B třídy uplynulého ročníku. Letos tento pohár obdržel náš Pavel Fiala. Veškeré výsledky najdete na stránkách ASTV: Průběžné výsledky ČP 2017 po turnaji v Mohelnici.