Námi pořádaný Enersys Cup překvapení nepřinesl

| Stolní tenis |Pavel Fiala, foto: V. Růžičková, V. Hůlka

V sobotu 23. září se konal v Praze Enersys Cup, turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru. Celkem přijelo 37 hráčů z celé ČR. /A – 15, B – 18, C – 4/

Turnaj pořádal SKV Praha z. s. za podpory firem: Enersys, Nadačního fondu Avast, Magistrátu ml. m. Prahy, ČSTPS, ČAST a ASTV. Turnaj by zahájen předáním daru veteránovi našeho klubu Stefanu Dankovi, jenž letos oslavil  sedmdesáté narozeniny a který v oblasti sportu dosáhl mnohých významných (i olympijských) úspěchů, především v oblasti atletiky a stolní tenis aktivně hraje od počátků založení

• Hlavním rozhodčím turnaje byl pan Jan Mrázek.
  • Obědy dodala firma OázaRest.
  • Administrativní složku turnaje zajišťovala Šárka Fialová.
  • O stravu a pohodlí závodníků se starala Romana Krejčí.
  • Technické zabezpečení měl na starosti pan Martin Linert a Petr Střešňák.
  • Letošní ročník byl již desátým, kdy se hrálo o putovní pohár Enersysu.

Z oddílu SKV Praha se zúčastnilo sedm hráčů. Do prestižní A třídy nastoupil J. Mrázek a M. Krejčí. V B třídě startovali čtyři naši - M. Vondráček,  S. Danko, A. Zelený a B. Hůlka. Ve třídě C nastoupil P. Urban.

A

Za domácí pražský SKV ve třídě A nastoupili Honza a Milan. Jan Mrázek v základní pětičlenné skupině prohrál pouze s J. Hadravou až v koncovce pátého setu 2 : 3, postoupil do první šestky, kde se mu již tolik nedařilo a nakonec skončil na 5. místě. Milan Krejčí v základní skupině dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál, ve druhém kole tak bojoval o 7. až 12. místo. Odehrál výborný zápas proti Karlovi Zmrzlému, kterého porazil 3 : 0, a také Milošovi Tesařovi, kterého zdolal 3 : 2, poté však dvakrát prohrál 0 : 3 s Hudečkem a Gronychem. Hráči na osmém až desátém místě skončili se shodným počtem bodů a Milan bohužel na horší poměr setů obsadil až to 10. místo.

Třídu vyhrál R. Tauš (Liberec), druhý skončil J. Žák (Brno) a třetí místo obsadil J. Suchánek (Liberec).

Ve třídě B bojovali čtyři borci z Prahy. Tentokrát si z našich vedl nejlépe Michal Vondráček, který v základní šestičlenné skupině podlehl pouze L. Vintrlíkovi. Poté se již Michalovi tolik nevedlo, ve finálové skupině porazil pouze T. Zajpta a obsadil 5. místo. V Praze se vcelku dařilo i Bohoušovi Hůlkovi, v základní skupině porazil V. Vašíčka a S. Navrátila a ve skupině o 7. až 12. místo přidal výhry nad J. Antonínem, překvapivě 3 : 2 nad A. Zeleným a stejným poměrem i nad R. Skybou. Bohouš skončil na 9. místě se stejným počtem bodů jako před ním umístěný M. Kalousek, s nímž měl horší vzájemný zápas. Aleš Zelený měl těžkou skupinu a ze čtvrtého místa se tak dostal do bojů o 7. až 12. místo. Tady si vybral slabší chvilku, v souboji s I. Melkusem prohrál 0 : 3 a s B. Hůlkou 2 : 3, takže s 10. místem nebyl příliš spokojený. Stefan Danko měl základní skupinu stejnou s A. Zeleným, takže hodně silnou bez lepších vyhlídek na dobré umístění. Ve druhém kole se mu navíc vůbec nedařilo, podlehl 1 : 3 S. Navrátilovi a dokonce 1 : 3 i L. Motyčkovi. Ale přece jen dvě utkání dokázal dovést k vítězství a tak, v této velmi početné třídě B., obsadil alespoň 16. místo.

Tuto třídu vyhrál F. Nacházel (Jilemnice), který za celý turnaj ztratil pouze dva sety, druhý skončil P. Caha (Pardubice) a bronz získal L. Vintrlík (Brno).

Do třídy C přijeli letos pouze čtyři hráči. Někteří nemohli a dva se na poslední chvíli pro nemoc odhlásili. Pavel Urban tak měl velkou šanci na body, které bude potřebovat v konečném hodnocení pro postup do vyšší třídy. Obsadil 2. místo, když podlehl A. Adámkovi (Ostrava), který celkově zvítězil. Na třetím místě v Praze skončil R. Civiš (Lhůta).

Příjemný podzimní den v Praze byl provázen výbornými sportovními zážitky. Pořadatelé během akce nezaznamenali žádné kritické ohlasy. Občerstvení bylo zajištěno pro všechny účastníky a kuchyňka fungovala jako vždy bez problémů. Turnaj probíhal hladce, větší počet stolů a dostatek sběračů napomohl rychlejšímu průběhu, takže vyhlášení výsledků a ocenění vítězů proběhlo ještě před 16. hodinou.

Za bezproblémový průběh turnaje patří velké poděkování všem, kteří se podíleli na jeho organizování a chodu, i všem závodníkům a jejich doprovodům. A za rok se můžeme těšit na již jedenáctý ročník Enersys Cupu.