MČR družstev Jilemnice

| Stolní tenis |Pavel Fiala

Ve dnech 21. – 22. 6. proběhlo v Jilemnici mistrovství ČR družstev ve stolním tenise vozíčkářů. Turnaje se účastnilo 9 tříčlenných družstev z celé ČR.

Z pražského SKV jsme do Jilemnice měli vyrazit ve složení: Pavel Fiala, Milan Krejčí a Bohuslav Hůlka. Bohouše ve čtvrtek ale popadly horečky, a tak musel bohužel zůstat doma. Tím byla třetina družstva ztracena a začalo horečné telefonování dalším členům oddílu. Bylo to na poslední chvíli a všichni už měli jiný program a nevypadalo to příliš dobře. Nakonec se ale řešení přece jen našlo. Z týmu Loštic, který se rozpadl o den dříve, se povedlo získat k hostování Ivana Kebíska.

Letos se hrálo na dvě základní skupiny (pěti a čtyřčlennou), kde první dva týmy hrály semifinále a finále, další ve skupinách hrály o pořadí. Každé utkání začínalo čtyřhrou a poté následovaly dvouhry až do šestého vítězného utkání či remízy 5 : 5. Na úvod turnaje se hrál Open jednotlivců systémem KO. Open je vlastně pouhou doplňkovou soutěží pro rozehrání závodníků.

Open /jednotlivci/

Pavel narazil v prvním kole, stejně jalo v minulém roce, na P. Mihálika a stejně tak to také dopadlo /prohrál/. Ivan v prvním kole porazil M. Valachovou a ve druhém byl vyřazen J. Hadravou. Milan postoupil do druhého kola bez boje /soupeř se na poslední chvíli odhlásil/, kde prohrál s F. Nacházelem.

1. – Jiří Suchánek SKST Liberec

2. – Boris Trávníček SK Moravia Brno z.s.

3. – Filip Nacházel, Peter Mihálik oba KH EURO-CLUB HANDICAP z.s. Jilemnice

15. – 22. – Ivan Kebísek TJ Invaclub Loštice

15. – 22. – Milan Krejčí SKV Praha

23. – 27. – Pavel Fiala SKV Praha

Družstva

Naši v prvním kole hráli s družstvem Brna B /Vašíček, Melkus, Horský/, se kterým neměli větší problémy. Pak prohráli dvě kola, nejprve podlehli týmu Pardubic /Suchánek, Holík, Habětínková/ 2 : 6 a poté jasně týmu Jilemnice A /Tesař, Nacházel, Mihálik/ 0 : 6. Základní skupinu zakončili výhrou s týmem Lhůta B /Valachová, Civiš, Pešek/ 6 : 1.

Dvě výhry a dvě porážky zařadili naše družstvo na třetí pozici, a určili tak soupeře pro boj o 5. či 6. příčku. Tím bylo družstvo Jilemnice B /Suja, Meszároš, Brejcha/. Úvodní čtyřhru naši /Milan a Pavel/ po urputném boji prohráli, tím jsme soupeřům takříkajíc namazali a z toho tak jak byly rozdané karty, vyplývalo, že pokud chceme alespoň remízu, musíme vyhrát těžkých pět utkání. Když už jsme prohrávali 3 : 5, hrál Milan s Brejchou a jasně ho porazil 3 : 0, takže vše musel rozhodnout poslední zápas. Pavel prohrál s Honzou Sujou první dva vyrovnané sety, přihlížející a vydatně fandící Milan to nevydržel a odešel se ven uklidnit cigaretou. Zůstal pouze Ivan, který tak mohl sledovat další dva vyrovnané sety, ve kterých Pavel srovnal skóre a v pátém setu nadělil soupeřovi kanára.

Remízový stav znamenal počítání setů, které dopadlo 17 : 16 v prospěch našeho družstva. Ten jeden set, který rozhodl, dokázal uhrát Ivan v utkání se Sujou. Konečné páté místo je bez pochyb úspěchem, kluci odvedli dobrou práci a Ivan zastoupil Bohouše na výbornou.