Klatovy 2015

| Stolní tenis |Pavel Fiala

V sobotu 11. dubna proběhl již 18. ročník Ceny Klatov v rámci Českého poháru ve stolním tenise vozíčkářů. Z našeho klubu přijelo sedm hráčů.

J. Mrázek, M. Krejčí a P. Fiala startovali ve třídě A, kam se celkem přihlásilo 21 hráčů, takže tam byli všichni. Navíc přijel i R. Tauš, který v loňském roce ohlásil ukončení reprezentační kariéry. V této elitní třídě se nebývale vedlo našemu J.  Mrázkovi, který skončil na druhém místě a prohrál právě jen s René Taušem.

P. Fiala po slibném začátku (dvě vítězství v základní skupině) obsadil až 16. místo a M. Krejčí, který měl obtížnou skupinu a skončil na 20.  místě.

Ve třídě B startovalo celkem 11 hráčů. A. Zelený obsadil 9. místo, když se mu nepodařilo ze základní skupiny postoupit mezi šestici nejlepších a to samé platí i o S. Dankovi, který se umístil na 10. místě.

Nejméně obsazená byla třída C, kam se přihlásilo jen 8 hráčů a proto mohli hrát každý s každým. V tomto nejspravedlivějším systému náš nejmladší hráč M. Vondráček tuto třídu vyhrál, i když mezi prvními třemi rozhodovaly o umístění na stupních vítězů pouze míčky.

Na bednu vítězů dosáhl svým třetím místem i P. Urban, a tak se dá říci, že Praha tuto třídu s přehledem vyhrála.

Turnaj v Klatovech byl pro stolní tenisty SKV opravdu vydařeným vstupem do nové sezóny, a přestože se některým nepodařilo naplnit své ambice, byl den strávený sportem v kolektivu přátel z celé ČR vítanou jarní vzpruhou.