Jilemnický turnaj bez medailí

| Stolní tenis |Pavel Fiala, foto: B. Hůlka

V sobotu 15. září se konal v Jilemnici turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru. Celkem přijelo 33 hráčů z celé ČR. /A – 14, B – 13, C – 6/

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili dva hráči. Pavel Fiala v základní skupině dvakrát vyhrál a taktéž dvakrát prohrál, takže ze třetího místa bojoval v dalším kole o umístění na 7. – 9. místě. Nakonec skončil na poměr setů až na tom devátém. Trochu škoda, ale i tak dobrý. Milan Krejčí za celý turnaj vyhrál pouze nad J. Sujou a předvedl pěkný pětisetový boj M. Tesařem. To ale nestačilo na lepší než 14. místo. Mildovi se po prázdninách příliš nedaří, tak mu držte palce a stejně tak Pavlovi, kteří jedou ve středu do Ostravy na Czech Open.

Třídu vyhrál J. Suchánek (Liberec), druhý byl B. Trávníček (Brno) a třetí místo obsadil J. Žák (Brno).

Ve třídě B bojovali také dva našich zástupci. Bohuslav Hůlka opět sváděl srdnaté boje, kdy do vlastního výkonu hodně promlouvá hlava a přemáhání strachu. Podobně jako Pavel šel v této třídě do bojů o 7.-9. místo. Obětavost a houževnatost, kterou poté předvedl, mu nakonec vynesly 7. místo. Stefan Danko, který patří k veteránům nejenom stolního tenisu, předvedl dobrou hru proti silným soupeřům (porazil druhého hráče turnaje), ale neuvěřitelně slabými výkony s těmi „papírově“ slabšími si pokazil slibně rozehraný turnaj a skončil na 13. místě.

První místo obsadil V. Procházka (Brno), druhé místo vybojoval M. Zvolánek (Ostrava).

Do třídy C přijeli za SKV Praha rovněž dva hráči. Jaroslav Klíma a Pavel Urban. Oba dva však hráli pod své možnosti. Hlavním důvodem nejspíše bude to, že netrénují, tudíž nemají sebedůvěru, a tak se také nedostaví dostatečná motivace. Konečné čtvrté a páté místo sice vypadá celkem dobře, ale třída C má většinou mnohem menší účast, a proto není příliš co chválit.

Tuto třídu opanovali hráči Ostravy, první B. Mentznerová, druhý T. Zajpt a třetí M. Pachomov.

V pěkné hale v Jilemnici se tak odehrálo další kolo ČP, které pouze na počátku poznamenala debata mezi pořadateli a zástupci asociace o některých opozdilcích a jejich zařazení do turnaje. Poděkování pořadatelům za hezký turnaj je určitě na místě.

Děkujeme také našim podporovatelům - zejména MŠMT.