Plzeňský turnaj v nových dresech

| Stolní tenis |Pavel Fiala, foto: B. Hůlka

V sobotu 25. srpna se konal v Plzni turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru. Celkem přijelo 37 hráčů z celé ČR (A – 15, B – 13, C – 9).

A

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili tři hráči. Honza Mrázek si napravil v loňském roce pošramocenou reputaci a obsadil 4. místo. Od medaile ho dělil pouze krůček, protože v důležitém zápase s J. Žákem nedovedl do vítězného konce slibně rozehrané utkání a v podlehl v koncovce pátého setu. Pavel Fiala měl na dosah postup mezi nejlepší šestku, která mu unikla pouze horším poměrem setů. Dařilo se však i nadále a obsadil 7. místo. Milan Krejčí nemá v Plzni štěstí, měl sice těžkou skupinu, ale ani v dalším průběhu se mu nevedlo tak jak by chtěl a nakonec skončil na 13. místě.

Třídu vyhrál J. Žák (Brno), druhý byl B. Trávníček (Brno) a třetí místo obsadil J. Suchánek (Liberec).

B

Ve třídě B bojovali čtyři našich borci. Velmi dobře si vedl Michal Vondráček, kterému určitě pomohlo soustředění v Buňkově těsně před turnajem. Letos byl dost zaneprázdněn, a tak se letos účastnil prvního turnaje a hned si odvezl bronzovou medaili. Aleš Zelený předváděl svou útočnou hru, ale byl znát prázdninový výpadek z tréninku, který poznamenal jistotu a přesnost. Přesto je 5. místo slušným výsledkem.

Stefan Danko střídá lepší a horší výkon i během jednoho zápasu. V Plzni se u něj však ty horší výkony objevovaly mnohem častěji nežli ty lepší, a tak 11. místo není nic moc.

Stejně jako Milan ve třídě A, tak také Bohuslav Hůlka nemá v Plzni prostě štěstí. Všechno bylo špatně, příliš nevynucených chyb, málo odvahy pro vytváření tlaku na soupeře, klesající sebedůvěra, utkání slibně rozehraná v koncovce ztracená. To vše mělo za výsledek až 13. místo.

První místo obsadil V. Procházka (Brno) a stříbro vybojoval M. Kalousek (Cheb).

C

Do třídy C přijel za SKV pouze Pavel Urban. Protože Pavel netrénuje a zdravotně není stále v kondici, nebylo jeho 7. místo překvapením, ale spíše jen konstatováním jeho současné sportovní formy.

Vyhrál Jirka Antonín (Ostrava), druhá byla Beata Mentznerová (Ostrava) a třetí R. Civiš (Lhůta).

Příjemný den s příznivými teplotami v Plzni mohli všichni, kteří chtěli, zakončit posezením a zároveň mládeneckou rozlučkou se svobodným životem Jirky Žáka, který se za týden žení.

Děkujeme ze podporu MŠMT, díky které letos můžeme intenzivně trénovat i sportovat!