Další pohárová sezóna začala v Hodoníně

| Stolní tenis |Pavel Fiala, foto: B. Hůlka

Na Jižní Moravě se v pátek a sobotu 13. – 14. 4. odehrál mezinárodní turnaj dvojic a první turnaj Českého Poháru stolního tenisu vozíčkářů. Z našeho klub se účastnilo 5 hráčů - tři zástupci třídy A a dva zástupci třídy B.

V pátek odpoledne se hrála soutěž družstev, v sobotu pak klasicky jednotlivci. Ještě předtím se v pátek dopoledne konala schůze STK, kde byly uděleny zelené karty P. Svatošovi a F. Nacházelovi na mistrovství republiky, byl nominován delegát na VH ČSTPS a R. Kučírková informovala o fungování svazu a ČPV. Celkem přijelo 30 hráčů z celé ČR /A – 16, B – 8, C – 6/ a také dva ze Slovenska, družstev bylo čtrnáct.

Soutěž družstev:

Páteční boje ovládli hráči Sokolu Lhůta /Jarda Hadrava a Petr Svatoš/. Naše družstvo tvořené klasicky Milanem a Pavlem obsadilo 7. místo, což bylo v dané konkurenci velmi dobré umístění.

Soutěž jednotlivců:

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili Honza, Pavel a Milan. Nejlépe dopadl Honza, který ovšem v základní skupině prohrál ze slovenskou hráčkou A. Kánovou, a tím vypadl z první osmičky. Nakonec obsadil 9. místo. Na 12. místě se umístil Milan, kterému tuto pozici zajistila výhra nad J. Sujou v základní skupině. Pavlovi se výsledkově vůbec nedařilo. Důležité zápasy ztratil vždy v koncovce pátého setu. Skončil až na 17. místě.

Třídu vyhrál R. Tauš /Liberec/ před F. Nacházelem /Jilemnice/ a J. Žákem /Brno/.

Ve třídě B soutěžili dva naši borci Bohouš a Aleš. Třetí místo Aleše je dobrým vstupem do sezóny, když mohlo být ještě o dost lépe kdyby… Ti, co viděli zápas s B. Ribkou, nevěřili svým očím, ale to je prostě sport. Bohouš obsadil pěkné 4. místo, přestože jako jediný porazil ve finálové skupině vítěze.

Vítězství si hned svým prvním startem v této třídě odvezl M. Řezníček /Ostrava/ a druhý skončil B. Ribka /Ostrava/.

Do třídy C nepřijeli z Prahy žádní zástupci, což je škoda, protože se hrálo o dost bodů. Na soupisce totiž bylo pouze šest hráčů.

První tři místa tak obsadili hráči Ostravy J. Antonín, B. Mentznerová a A. Hora.

Závěrečné poděkování patří MŠMT, díky kterému jsme mohli turnaj absolvovat bez zásahů do našich rodinných rozpočtů :-)