Czech Open

| Stolní tenis |Pavel Fiala

Od pátku 6. do neděle 8. září probíhal v Ostravě mezinárodní turnaj ve stolním tenise hendikepovaných sportovců, kterého se účastnilo 310 hráčů z celého světa v 11. kategoriích. Za Českou republiku nastoupilo 34 sportovců a z nich bylo 17 vozíčkářů včetně dvou zástupců z SKV Praha.

Jednotlivci (třída 2)

Milan Krejčí měl opět těžkou čtyřčlennou skupinu. Ve čtvrtek dopoledne nastoupil k prvnímu zápasu proti I. Sastremu (ESP), kterému podlehl 0: 3. Zlepšeným výkonem ve druhém utkání s N. Thinathetem (THA) se pral o postup. První set prohrál po boji 12 : 14, to mělo vliv na průběh druhého setu, který jasně prohrál, pak se však zvedl a třetí set naopak jasně ovládl, ve čtvrtém setu však nenavázal na předešlý a tak celkově prohrál 1 : 3. Ve svém třetím utkání v základní skupině měl ještě teoretickou šanci k postupu, kdyby výrazným rozdílem porazil B. Besseta (FRA). Francouz však byl nad jeho síly a porážka 0 : 3 znamenala konec už v základní skupině.

Pavel Fiala hrál ve tříčlenné skupině. První zápas hrál stejně jako v loňském roce s M. Ludrovským (SVK). Tentokrát už ale slovák Pavla znal a jako nasazená jednička turnaje, koncentrovaným výkonem nedal našemu hráči žádnou šanci 0 : 3. Ve druhém utkání s D. Vukovic (CRO) bojoval Pavel o postup s takovou vervou, že zlomil raketu, ve čtvrtém setu měl dokonce dva matchboly a v pátém setu se mu podařil úvod, ale bohužel ne závěr, takže v něm 9 : 11 prohrál a také pro něj to znamenalo konec už v základní skupině. Tento zápas si můžete prohlédnout na přiloženém odkazu od času 5:46.

Tuto soutěž, kde startovalo 18 hráčů, nakonec vyhrál M. Ludrovský (SVK) před I. Sastrem (ESP) a třetí místo obsadily společně J. Suchánek (CZE) a L. Kližan (SVK).

Družstva (třída 1 a 2)

Soutěž družstev probíhala ve čtyřech tříčlenných skupinách. Hrálo se pouze na dva vítězné zápasy s tím, že první se hrála čtyřhra. Ze základní skupiny postupovaly do vyřazovacích bojů vždy dva týmy.

Naši (Milan a Pavel) hráli první utkání v sobotu až od 18. hod proti Korei, a tak měli čas prohlédnout si své soupeře. Bylo jim jasné, že cesta dál povede přes slovenskou dvojici Kližan – Kamien, která své úvodní zápasy hrála proti výborným Korejcům. Předpoklady se potvrdily, hráči z korejského poloostrova svou přesnou krátkou hrou za síť naše hráče ve čtyřhře vůbec nepustili do hry a jasně zvítězili 0 : 3. Dvouhra Pavla s H. Kimem měla obdobný průběh a stejný výsledek. S Koreou tedy na zápasy 0 : 2. Do čtyřhry se Slováky naši nastoupili možná až příliš přemotivovaní a úvodní set prohráli 7 : 11, druhý naopak vyhráli 11 : 5, ve třetím setu se rozhodlo o celém zápase. Naši měli dva setboly, které neproměnili a vyhraný set prohráli. Ve čtvrtém setu od počátku pouze dotahovali soupeřův náskok, ale nedotáhli. Prohra 1 : 3 znamenala, že ve dvouhře musí Pavel porazit L. Kližana, aby mohl Milan bojovat o postup. To se však nepovedlo, Pavel hrál křečovitě a dělal nevynucené chyby. Prohrál 0 : 3 a tak naši skončili už v základní skupině.