ČP Plzeň

| Stolní tenis |B. Hůlka

V Plzni se 13. 8. konalo 3. letošní kolo Českého poháru stolního tenisu vozíčkářů, kterého se mezi 34 hráči účastnilo i 6 našich členů.

Hrálo se v krásném novém areálu Prokopávka Plzeň nedaleko Boleveckých rybníků. Tento areál je skvěle bezbariérový, disponuje kromě výborné haly také ubytováním a restaurací, takže vzdálení účastníci nemuseli nic řešit. Kromě toho pořadatelé zajistili po turnaji i večerní koncert, takže i si na své přišli i konzumenti sociální stránky sportu.

Do skupiny A přijeli tři naši hráči, z nichž se nejlépe dařilo Milanovi Krejčímu, který v úvodním zápase podobně jako v Hodoníně porazil oddílového kolegu Bohouše, a tím si zajistil postup do prostřední skupiny, kde skončil nakonec na 12. místě. Michal Vondráček předvedl v základní skupině bojovné výkony, blýskl se vítězstvím 3:0 nad Tomášem Harantem, ale ani to nakonec nezabránilo hře o poslední tři místa mj. s oddílovým kolegou Bohoušem, kde si to rozdali o 14. místo a vítězem se stal právě Michal.

Do skupiny B dorazili Martin Lukáš, Honza Sejk a  Pavel Urban. Martin sice tentokrát porazil Miloše Kalouska, ale nestačil na vítěze Martina Zvolánka, takže výsledkem bylo 2. místo. Honza na úvod Martina Zvolánka porazil, což mu dodalo energii na celý zbytek dne, výsledkem bylo výborné 4. místo, které ukazuje vzestupnou tendenci Honzových výkonů. Pavel skončil 8., což také není vůbec špatný výsledek.