ČP Liberec 2015

| Stolní tenis |Pavel Fiala

V sobotu 13. června proběhl v rámci Českého poháru ve stolním tenisu vozíčkářů turnaj v Liberci. Z pražského klubu přijelo osm hráčů, odvezlo si pět medailí a spoustu sportovních zážitků.

4. kolo ČP 2015 - Liberec

J. Mrázek, M. Krejčí a P. Fiala startovali ve třídě A, kam se celkem přihlásilo 18 hráčů. V této elitní třídě se opět dařilo J. Mrázkovi, který skončil na třetím místě poté, co v zápase o stříbro prohrál s brněnským K. Zmrzlým v pětisetové bitvě. P. Fiala po špatném začátku ve skupině, dobrém druhém kole a opět špatném konci v kole třetím, obsadil až 16. místo. M. Krejčí, kterému se zatím letos příliš nevede, obsadil až 18. pozici.

Ve třídě B startovalo celkem 13 hráčů. Dva naši si nevedli vůbec špatně. B. Kábrt si tentokrát odváží stříbrnou medaili a S. Danko ztratil možnost bojovat o bednu právě v zápase s B. Kábrtem, který prohrál, a nakonec tak skončil čtvrtý.

Nejméně obsazená byla třída C, kam se přihlásilo jen 6 hráčů. Mohli proto hrát každý s každým. V tomto nejspravedlivějším systému trojice našich nedala nikomu dalšímu šanci na lepší než čtvrté místo, a obsadila tak všechny tři stupně vítězů v pořadí M. Vondráček, B. Hůlka a J. Klíma. Výkon M. Vondráčka, který na celém turnaji ztratil pouze jeden set, byl výborný. Letos má již třetí prvenství a chybí mu opravdu malý kousíček k tomu, aby na konci sezóny postoupil o třídu výš. Zlepšení ve hře předvedl také B. Hůlka, kterému se začíná zhodnocovat tréninkové úsilí a který v boji o stříbro porazil J. Klímu. Ten naopak trénink v této sezóně odsunul za jiné aktivity. Proto jeho třetí příčka signalizuje možnosti, které by se mu při změněném přístupu nabízely.