Závody v Liberci při MS v MTBO

| Orientační závod |Petr Krystek

V sobotu 22. 8. 2015 proběhly v Liberci v běžeckém ski-areálu Vesec narychlo postavené závody v rychlostním orienťáku zdravotně postižených, jako doprovodná akce k mistrovství světa v MTBO konaná v okolí Veseckého sportovního komplexu.

Závodníci

Účast byla skromná, ale dostavili se 3 zástupci SKV Praha, kteří ve větším počtu obsadili tzv. bednu, a to 1. místem Mirek Špidlen a 3. místem Jarmila Mrtková. Mezi ně se dokázala vklínit Petra Severýnová na 2. místo. Na 4. místě dojela Marcela Přindová a 3. zástupce SKV Praha, Petr Krystek, asi neumí číst mapu, protože při prohlídce areálu s najetými kilometry se závody nevyhrávají, a tak skončil jako poslední.

Závod narychlo byl postaven zajímavě, i když mapově trochu nepřehledně zásahem pořadatelů pro zakázané cesty. Zároveň se při našem závodě konalo vyhlášení výsledků závodů WMTBOC, což zkomplikovalo pozici závodníků. V kopcovitém terénu by se soutěžící s vlastnoručním pohonem bez pomoci organizátorů asi neobešli, ale toto bylo ošetřeno pomáhajícími juniorkami, které si daly posilovací trénik.

Děkujeme pořadateli, že myslel i na závod zdravotně postižených, a že jsme mohli poznat další zajímavé místo pro případné závody v následujících letech. Doufáme, že budou ohlášeny v předstihu, aby si mohli i ostatní zájemci závodů pro tuto akci uvolnit prostor a čas.