Evropský pohár v podzimním Průhonickém parku

| Orientační závod |J. Mrtková, foto: M. Špidlen

O víkendu 6. a 7. 10. 2018 jsem byla teprve podruhé v Průhonickém parku - spolu s dalšími osmi členy SKV. Poprvé to bylo před patnácti lety počátkem května a všude byla spousta květů.

Tento podzimní víkend bylo květů méně, tak to pořadatelé Prague Trail Autumn nahradili lampiony. Barev tak bylo v parku opravdu hodně.

První den

Klasika. 28 kontrol a u každé kontroly jeden až šest lampionů. Mapa a příslušné popisky nás měly nasměrovat ke správnému řešení.

Slunce příjemně hřálo, některým závodníkům na konci startovního pole svítilo místy spíš do očí, aby na lampiony viděli hůř.

Trať vedla prakticky celou přední částí parku a zajímavostí bylo, že mapa byla dílem hned několika mapařů - možná i proto žádný ze stovky závodníků neprošel závod bez chybičky.

Kdo měl ještě dost sil, mohl si po skončení závodů vyzkoušet nový formát Sprint se 13 kontrolami na malém prostoru. Mezi 82 závodníky to bylo i 6 našich členů.

Druhý den

Závod v TempO byl příjemnou projížďkou po parku, jen místy nám krásné výhledy zakrývali pořadatelé s deštníky. To abychom předčasně neviděli, co na stanovišti pod palbou cvakajících stopek budeme následně určovat.

EP doprovázelo Mistrovství České a také Slovenské republiky.

Tak jsme si při vyhodnocení  poslechli obě části naší dřívější hymny.

Výsledky

Jana Kosťová dokázala, že choroba nechoroba, je „trailová špička“, nejen že s přehledem zvítězila v MČR, ale dokázala by uspět i v kategoii Open.

Z levé a pravé strany ji pak na nádvoří Průhoniického zámku doplnili Bohouš Hůlka (2.) a Hanka Doležalová (3.) a aby to nebylo fádní, v celkovém pořadí Českého PRE-O poháru 2018 si tito dva vyměnili místo.

Děkujeme moc pořadatelům za hezké závody a našim partnerům za podporu - zejména NF Anděl na kolech, NF Avast a našim zastřešujícím svazům ČSTPS a ČSOS.