Pomalý rozjezd jarní části florbalové sezóny

| Florbal |Dominika Horáková

Ve dnech 2 .- 3. 3. 2019 se odehrálo první jarní ligové kolo sezóny 2018/2019 v Kadani. Na toto ligové kolo jsme odjížděli s očekáváním zisku alespoň 6 bodů. Letos byl ale náš rozjezd poněkud pomalejší, než v minulých letech.

Zápas s ABAKem

V sobotu jsme se podruhé v této sezóně utkali s ostravským ABAKem, se kterým se nám zdařilo v prvním zápase vyhrát. Tento zápas byl však o něčem jiném, naše klasické útočné postupy nefungovaly a sami jsme se nepřesnými přihrávkami připravovali o míček v útočném poli soupeře. I přes naši snahu jsme podlehli soupeři 2:5.

Nedělní zápasy

V neděli ráno jsme si naopak spravili chuť v zápase proti BM&J New Era, kdy jsme pořadatelský tým porazili vysoko 6:0.

Posledním zápasem proti Štírům z Českých Budějovic se mělo rozhodnout, kolik bodů si z prvního jarního ligového kola odvezeme. V této sezóně jsou Štíři obávaným soupeřem, který stále jako jediný zůstával nepřemožen. Vývoj dvou třetin tohoto zápasu však překvapil všechny přítomné. Před začátkem třetí třetiny jsme vedli o dva góly a byli to Štíři, kteří museli zabrat, aby výsledek zvrátili. Asi špatná karma, vyčerpanost nebo nedostatek štěstí zapříčinilo to, že se Štírům podařilo ve třetí třetině zápas obrátit a minutu před koncem dokázali srovnat na 4:4. O vítězi tohoto zápasu rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli opět úspěšnější Štíři.

Snad nám bude příště více přát štěstí. Na konci března 30. – 31. 3. 2019 odehrajeme předposlední ligové kolo v Praze na Radotíně.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.