Ligovou sezónu jsme zahájili plným ziskem

| Florbal |Dominika Horáková, foto: T. Devera

O víkendu 22. – 23. září 2018 proběhlo první ligové kolo nové sezóny florbalu vozíčkářů. Jako každý rok jsme jej pořádali my, tedy SKV Praha ComAp Team, a opět tradičně v Praze na Ruzyni.

Přestože jsme do letošní sezóny měli nastoupit se dvěma brankáři, bohužel se ani jeden z nich nemohl tohoto kola zúčastnit. Honza Krauskopf byl v zahraničí a naše nová posila, Šárka Musilová, bohužel v nemocnici. Do brány tak musel nastoupit Tomáš Uhlík, který však během 4 odehraných zápasů inkasoval pouze 2 góly.

Zápasy proti oběma sobotním soupeřům sice podle dosavadních bilancí vždy skončily v náš prospěch, na historické tabulky se však nelze nikdy ohlížet. Nicméně jsme oba zápasy, jak proti brněnským Bulldogům, tak proti plzeňskému Meteoru, s přehledem zvládli a oba byly zcela v naši režii. První zápas proti Brnu jsme vyhráli v poměru 13:1, když 7 gólů nastřílel kapitán František Synek. Druhý zápas proti Meteoru Plzeň jsme opět vyhráli, tentokráte v konečném výsledku 8:0.

Tatran Střešovice, náš pražský rival, obávaný soupeř, kterého umíme jak porazit, tak s ním i prohrát, nás čekal hned v neděli dopoledne. Tento zápas můžeme právem zařadit mezi ty, o kterých je sice skvělé slyšet, ale které se hlavně musí vidět. Zápas plný zvratů, rychlých protiútoků, herních akcí, osobních soubojů, ale hlavně fair play – prostě všechno to, co znamená dobrý florbalový zápas. To byl zápas proti Tatranu, kterého jsme zaskočili naší hrou a souhrou všech hráčů v poli. V polovině první třetiny otevřel skóre po přihrávce Jana Rajznovera Vladimír Mařík. Ve druhé třetině s velkým přispěním paní štěstěny zvyšovala skóre Dominika Horáková, opět za asistence Jana Rajznovera. A poté Jan Rajznover v akci i potřetí, kdy po hře vysokou holí musel ke konci utkání na dvě minuty na trestnou lavici. I oslabení jsme však přežili a nakonec šlágr kola vyhráli 2:0.

Poslední zápas dne nás čekal proti BM&J New Era. Přestože jsme toto utkání vyhráli 3:1, byla na našich hráčích vidět únava hlavně z předcházejícího zápasu a nedařilo se nám tak lehce překonávat soupeře. Až 3 sekundy před koncem třetí třetiny zajistila dvoubrankový náskok našeho týmu Jana Pitelková.

Z našeho ligového kola si tak „odvážíme“ plný počet 12 bodů. Nyní nás čeká měsíční pauza a o víkendu 20. – 21. 10. 2018 nás čeká další porce zápasů ve Vyškově. Všichni pevně doufáme, že do tohoto ligového kola již nastoupíme v plné sestavě.

Závěrem tradičně děkujeme našim partnerům - zmiňme alespoň MČ Praha 6 a ComAp a.s. Dále si moc vážíme podpory MŠMT.