Stolní tenis v Chebu

| Stolní tenis |P. Fiala, foto: A. Hůlková

V sobotu 10. června se konal v Chebu 25. ročník turnaje ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru.

Přijelo 42 hráčů z celé ČR a také hosté z Německa a Slovenska. /A – 15, B – 15, C – 12/

Za pražský SKV nastoupili ve třídě A Milan Krejčí a Pavel Fiala. Milan předvedl v základní skupině velmi dobrý výkon a navíc měl štěstí v losu, tak se stalo, že postoupil mezi prvních šest a i v tomto druhém kole předváděl skvělou hru. Porazil 3 : 2 Karla Zmrzlého, o chloupek mu uniklo vítězství s Milošem Tesařem, a tím vlastně i stupně vítězů. Nakonec byl tedy až šestý, ale přesto: BRAVO MILDO! Pavel ze základní skupiny vstupoval do bojů o 7. – 12. místo již s porážkou od Jirky Gronycha. Porazil vcelku jasně Honzu Suju a ve vyrovnaném souboji i Ivo Melkuse v koncovce pátého setu. Obsadil tak konečné 10. místo.

Pořadí:

1. Trávníček Boris    SK Moravia Brno
2. Holík Vratislav    SKV Nezlomení Pardubice
3. Zmrzlý Karel    SK Moravia Brno

Ve třídě B bojovali za Prahu čtyři naši borci. Nejlépe se umístil Bohouš Hůlka. Druhé místo si vybojoval svou již osvědčenou trpělivou hrou, ze které vytěsnil téměř veškeré ofenzivní prvky. V této třídě je to dostačující taktika na většinu soupeřů, Bohouš ji mistrovsky využil, a to zaslouží uznání. Na čtvrtém místě skončil ke svému úžasu Tomáš Pohanka. Toho hned v úvodu nakopla prohra s Pavlem Urbanem, po které odhodil ostych z ostřílených hráčů a předváděl nebojácnou hru, ve které zúročil své tréninkové úsilí. Hned za Tomem na pátém místě skončil Honza Sejk. O tom by se dalo říci téměř to, co o Tomášovi, s tím rozdílem, že právě s Tomášem poprvé prohrál. Oběma však patří pochvala za umístění i sportovní výkony. Až na 11. místě skončil čtvrtý pražský mušketýr Pavel Urban. Tomu tento turnaj nevyšel podle představ, ale je to ostřílený bojovník, kterého jeden nezdar nezlomí.

Pořadí:

1. Garba Martin    SKV Ostrava
2. Hůka Bohuslav    SKV Praha
3. Lenz Jakub    SKST Liberec

Do třídy C nepřijel nikdo z Prahy. I zde však byly vidět souboje, ve kterých nechybělo odhodlání a nasazení, což je znakem každého sportovce.

Pořadí:

1. Gaudigs Egbert    Halle Německo
2. Hora Antonín    SKV Ostrava
3. Husák David

Tradičně byla do rozvrhu turnaje vřazena dobrovolná soutěž ve čtyřhrách, hraná KO systémem. Letos se jí účastnilo 15 dvojic. Do druhého kola postoupili pouze Milan s Pavlem, tam však proti dvojici Zmrzlý – Melkus nepředvedli vůbec povedený výkon a skončili, podobně jako s těmito soupeři v prvním kole Bohouš s Honzou. Je to škoda, protože toto třetí kolo by pro Milana s Pavlem už znamenalo boj o stupně vítězů. Tomáš ve dvojici s německým hráčem Hammerem nepřešli přes první kolo.

Pořadí:

1. Kadlík - Trávníček
2. Tesař - Suja
3. Zmrzlý – Melkus

Po vyhlášení výsledků se tradičně konalo posezení u grilovaného masa a klobás.
Poděkování patří také Amálce Hůlkové, která v průběhu celého dne stejně jako v loni pořizovala pro klub fotky z turnajového dění.

Kompletní výsledky jsou zveřejněny na stránkách PARA ČESKÝ STOLNÍ TENIS.