Bohouš získal v Pardubicích svou první medaili

| Stolní tenis |Pavel Fiala

V sobotu 27. října se konal v Pardubicích turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Českého poháru. Celkem přijelo 33 hráčů z celé ČR a 5 pozvaných sportovců ze Srbska, kteří byli rozděleni do třídy A a B. /A – 16, B – 14, C – 8/

cof

Třída A

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili Pavel a Milan. Pavel Fiala v základní skupině prohrál v koncovce pátého setu s Nebojsou Iličem (Srbsko), což znamenalo, že nepostoupí do finálové osmičky. V dalších bojích už byl schopen porazit pouze P. Cahu a skončil na 12. místě. Milan Krejčí v úvodu prohrál právě s Pavlem, v bojích o umístění sice ještě bodoval s T. Harantem a J. Sujou, ale stačilo to jen na 13. místo.

Třídu vyhrál J. Žák (Brno), druhý byl A. Jevromovič (Srbsko) a třetí příčku vybojoval B. Stamenkovič (Srbsko).

Třída B

Ve třídě B soutěžili tři pražští hráči. Bohuslav Hůlka měl příznivý los a vyhrál základní skupinu, i když pouze o čtyři míčky. Otevřela se mu tak možnost bojovat o skvělý výsledek ve finálové šestici, kterou využil a pěkným výkonem si především proti A. Kožuchovi a N. Čuričovi zajistil bronz. Michal Vondráček měl naopak těžkou skupinu. Pouhá jediná výhra mu tak dovolila v další fázi bojovat až o umístění od desátého místa. To 10. místo nakonec také obsadil. Stefan Danko na začátku podlehl ve vypjatém zápase S. Habětínkové až v koncovce pátého setu. Tato porážka určila Stefanovi stejnou finálovou skupinu jako Michalovi. Náš veterán tedy nakonec skončil na 12. místě.

Tuto třídu vyhrál V. Procházka (Brno), druhý byl M. Zvolánek (Ostrava).

Do třídy C se letos z našeho oddílu nepřihlásil ani jeden hráč. Také obecně se letošního ročníku účastní v této třídě méně sportovců než je obvyklé.

První místo obsadil A. Hora (Ostrava), druhé místo J. Antonín (Ostrava) a třetí příčku vybojovala B. Mentznerová (Ostrava).

Turnaj v Pardubicích (Starém Hradišti) se v této lokalitě konal letos naposledy. Od příštího roku bude pardubický klub pořádat turnaj v nových prostorách obce Břehy. Do Pardubic přijel i čerstvě bronzový medailista z MS Jirka Suchánek, který si z turnaje odvezl bramborovou medaili. Výsledky hráčů Srbska se nezapočítávají do bodového hodnocení ČP.

Děkujeme MŠMT za význemnou letošní podporu, díky které trénujeme i soutěžíme.