Orientační závody Luže Košumberk

| Orientační závod |Milan Lučný

V krásném, horkém, letním dnu 16.6.2012 proběhly dva orientační závody v areálu Hamzovy léčebny v Luži, rychlostní a trail-o.

Rychlostní závod s volným pořadím kontrol začal dopoledne. Trať byla pro vozíčkáře dobře sjízdná, až na malé výjimky po krásně upravených asfaltových cestách. Terén byl v jedné třetině závodu kopcovitý, jinak téměř rovinka. Chtělo to si hned po startu rozvrhnout co nejvhodnější trasu na posbírání všech kontrol, abychom se nemuseli moc často a zbytečně vracet. Já jsem si trasu zvolil asi nejlíp, protože se mi podařilo vyhrát. I když po závodě bych zvolil možná lepší variantu, ale po boji je každý generál…

Možná byla výhoda i to, že jsem byl na elektrickém vozíku a do kopce jsem byl asi nejrychlejší. Tentokrát totiž nebyly žádné kategorie zvlášť (mechanický a elektrický vozík), ale jednotná kategorie para rozdělená pouze na muže a ženy. Pořadí na bedně bylo tudíž takové: 1. Milan Lučný 2. Bohouš Hůlka 3. Mirek Špidlen; mezi ženami vyhrála Eva Tomanová, 2. místo Jana Kosťová, 3. Jitka Kadlecová.

Po polední pauze na občerstvení, v tom vedru určitě nutná činnost, začal od 14:00 závod Trail-O.

Trať v parku nás zavedla i do míst, které jsme při rychlostním závodě minuli. Správné lampiony se podařily určit každému z nás, některým však více a některým méně (třeba mě). Janě se zdál být dnešní závod docela lehký, ale po čerstvých zkušenostech z náročných závodů ve Skotsku na MS se není čemu divit. Pro mě to byly hezké a pestré závody a zase další zkušenost k vylepšování se v této disciplině. Nejlíp se dařilo Janě Kosťové a v kategorii para zvítězila, druhý skončil Bohouš Hůlka (jen o časovku) a třetí Mirek Špidlen.

Velké dík patří OB Chrast a celé rodince Forstových, kteří připravili oba závody opravdu skvěle, navíc si objednali i hezké počasí, takže nebylo co vytknout. Ještě jednou díky za krásný orienťácký den.