Nejkrásnější místa jarní Prahy

| Orientační závod |Bohuslav Hůlka

Letos začaly orientační závody velice brzo - už 8. 3. 2014 - a zvěstovaly jaro.

Dopoledne se mezi asi tři stovky běžců na závodech Praga Magica v centru Prahy nachomýtla také trojice vozíčkářů.

Škoda tak malého počtu, orientační jízda po kočičích hlavách je výborná disciplína. Co je na tomto závodě nesmírně atraktivní, je právě orientace v síti uliček a pasáží na Starém Městě. Nejmenší z trojice tratí čítala 13 kontrol a dala se projet bez větších problémů za půl hodinky.

Odpolední závod byl první etapou námi pořádaných závodů trail-o Jarozvěst 2014. V romantických kulisách petřínského parku se orientovalo 38 účastníků všech věkových kategorií, z toho 11 vozíčkářů, včetně 3 začátečníků, závodníci přijeli nejen z blízkého okolí, ale také ze Slovenska, Ruska a Finska.

Nedělní závody se odehrávaly na Praze 6. Dopoledne v Oboře Hvězda druhý závod Českého poháru a odpoledne v nedaleké Ladronce první letošní TempO.

Oba závody proběhly opět za nádherného jarního počasí. Vzhledem k rozdílným terénům i stavitelům měli závodníci možnost vychutnat si rozmanitosti této disciplíny a orientační úlohy na Hvězdě i Ladronce potěšily srdce a zavařily mozky nejednoho orienťáka.

Doufáme, že díky dobré práci našich kolegů Jiřího Fišera, Pavla Kurfürsta a Jany Kosťové byli účastníci spokojeni a my jsme získali kromě reputace závodní i na reputaci organizační.

Celé závody by se samozřejmě neobešly bez laskavé podpory našich partnerů: NF Avast, Teva Pharmaceuticals CR, MHMP Praha, MČ Praha 10, ERA a Annabis s. r. o.

Výsledky můžete najít na stránkách závodů. Z našich borců se v sobotu dařilo B. Hůlkovi. J. Kosťové a B. Dvorskému. V neděli dopoledne se na pomyslných para stupních umístili kromě B. Hůlky také Milan Lučný a H. Doležalová.

Nejlépe náš klub ale reprezentovala (jak už je poslední roky zvykem) Jana Kosťová. Nejen, že si ukousla velice tvrdý oříšek ředitele závodů, ale odskočila si z pořadatelské židle na závody TempO a tam jednoznačně zvítězila bez ohledu na hendikep. Druhý v kategorii para skončil Milan Lučný, což ukazuje, že je letos při chuti a doufáme, že mu tato chuť vydrží i na jeho první zahraniční závody v létě ve Švédsku, kam vyráží za laskavé podpory firmy adidas s. r. o.