Jak jsme nakonec fakt závodili

| Orientační závod |Jana Kosťová

17-18.4.2021 byly ve Slovinsku v plánu závody v TrailO na klasické trati, zařazené do WRE (světového rankingu). Ty, které se měly původně konat už loni a nakonec kvůli pandemii neproběhly. Jako mnoho dalších. Poslední mezinárodní závody, na které se dalo vyjet, byly naposledy před rokem v březnu. Tam jsme ale nebyli, takže náš hlad po zápolení s jinými národy narůstal už někdy od roku 2019...

Podařilo se. Obnášelo to častější testování a spoustu papírování, ale v pátek 16.4. vyjela z ČR jela nakonec celkem početná reprezentační výprava, 3 junioři, 2 "parouši", a 4 "choďáci" z kategorie open. Kromě nás se závodů účastnili samozřejmě Slovinci, snad kompletní italská reprezentace, Brit, pár Poláků a jeden Slovák v roli advisora. Nakonec vlastně celkem pěkný mix čítající 55 závodníků z různých kategorií.

Za SKV jeli ČR reprezentovat Jana Kosťová a Pavel Šprynar, který potřebuje před ME ve Finsku (které se posunulo opět o rok, na květen 2022) nasbírat co nejvíce zkušeností. Byl to vlastně jeho první výjezd do zahraniční s trailem a věříme, že nelitoval a byl to první z mnoha závodů (nejen) mimo ČR. Terény byly krásné (jak prostě krasová oblast JZ Slovinska bývá), trať těžká, ale pěkná, cesty vlastně luxusně sjízdné, co víc si přát? Už jen to umístění - to se ale Čechům povedlo náramně - obsadili jsme první místo jak v Open (Pavel Ptáček), tak v Juniorech (Šimon Mareček), a i v Para (Jana Kosťová).

Domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení a doufáme, že tyto závody nebyly zase na dlouho poslední. V ČR by nás měly čekat v červnu závody ve Špindlerově Mlýně a na podzim je v plánu řada zahraničních závodů, opět započítávaných do WRE (světového rankingu). Tak držte palce, ať to vyjde!

Děkujeme všem partnerům za neutuchající podporu, i přes tyto těžké časy. Moc si vaší přízně vážíme!