Grand Prix Silesia 2016

| Orientační závod |Milan Lučný, foto: M. Lučná

Po dvou letech jsme si opět mohli zazávodit na tradičních závodech Grand Prix Silesia. Vloni nezbyl čas na uspořádání závodů v této disciplíně. Letos to bylo v termínu 15. - 16. 7. a po oba dny to byla trať v klasickém trail-o.

Závodilo se tradičně v lese mezi Velkou Kraší a Černou Vodou. Obavy z blátivého terénu se po předchozích dvoudenních deštích naštěstí nenaplnily, trať byla po oba dny poměrně dobře (až na některá místečka) schůdná i sjízdná. Počasí během závodů nebylo úplně nejhorší, bylo zataženo, ale naštěstí nesprchlo. Já bych však v tomto období snesl i trošku vyšší teploty než 19 stupňů.

Po oba dny bylo na medailových pozicích v kategorii para stejné pořadí, první se umístila naše nejlepší závodnice Jana Kosťová, na druhém místě jsem se udržel také po oba dny já a třetí byla Jitka Kadlecová. Na Silesii se mi tradičně nedařilo, ale letos se to zlomilo a nebýt hloupých chyb, dýchal bych Janě na záda o trošku víc, škoda hlavně druhé etapy.

Další pořadí si lze najít ve výsledcích v tomto odkazu:

Moc děkujeme Janě Glabazňové a Lence Forstové, že si udělaly čas a postavily hezké závody. Těšíme se i příště. Samozřejmě další velký dík patří asistentům, bez nich by to nešlo.