Olda Jelínek na MS vybojoval nominaci na paralympiádu

| Lyžování |Hana Malotinová

Olda v La Molině ve Španělsku zúročil svou mnohaletou přípravu a s jistotou si vybojoval nominaci na paralympiádu. Doprovázela ho vedoucí našeho lyžařského oddílu Hanka:

26.2.

Obří slalom. Potěšení pro Českou republiku na závěr. První kolo obřího slalomu Oldřich dojel na 10. místě, druhé kolo jel opatrně, aby splnil nominační kriteriapro POH 2014, zadrženou jízdu zvládl na 12. místo. Gratulujeme!

23.2.

Plánovaný slalom byl zrušen kvůli nepřízni počasí, ačkoli slunečno, nebezpečné větrno. Nejdříve se jednalo o posunutí – snížení startu, ale vzápětí byl celý závod odložen na další den.

22. 2.

Volný den. Trénink slalomu, regenerace. Předváděcí akce Tessiere – tandemski, dualski.

21.2.

SG 16. místo z 29 závodníků ve velmi kvalitní konkurenci celého světa, minimální ztráta na 10. místo, oproti většině startujících v SG nebyla možnost ani tréninku na sjezd ani sjezdového závodu (limit FIS bodů o 3 body nesplněn), který se jel na stejném kopci. Toto znevýhodnění ovlivnilo jeho jízdu zejména ve velmi prudké pasáži, kde kvůli nemožnosti si otestovat v předchozích dnech sklon kopce a rychlost přes 100 km v hodině nemohl jet naplno z důvodu bezpečnosti. Přesto výborný výsledek, kvalitní čas a vyjeté dobré FIS body.
Den začal pozitivně, německý team vrátil ztracený baťoh, který omylem vzal a na noc odcizil.

Závod SG. Olda se osmělil v tréninkových jízdách, po dlouhé prohlídce SG, které vypadalo spíše jako sjezd, perfektně zvládl závod, v kterém skončil na 16. místě. V měřeném mezičase byl, zejména kuli dobré přípravě lyží, na průběžném 8. místě.

20.2.

Závod sjezdu. Olda volné jízdy na GS, trénink slalomu v bránách, observace závodu. Ztráta baťohu s celou výbavou. Půjčování helmy, brýlí, rukavic, kombinézy...

19.2.

Druhý oficielní sjezdový trénink. Pro našeho závodníka individuální trénink slalomu společně s ostatními, kteří se neúčastní sjezdu.

Zahajovací ceremoniál v Palau de Congressos d´Alp

17. 2.

Po 17ti hodinové, převážně noční, jízdě příjezd v 11 hodin dopoledne na hotel Guitart v La Molině, kde nebyla možnost okamžitého ubytování. Check in byl až ve 4 hodiny odpledne.

Zvolilo se tedy rozcvičení a rozježdění na závodních kopcích.

18.2.

První organizovaný sjezdový trénink, který byl o 3 hodiny kvůli (ne)bezpečnosti trati zpožděn, nemohl náš závodník Oldřich Jelínek absolvovat, neboť limit pro kvalifikaci těsně nesplnil. Oldřich volně trénoval SG.