Český pohár Open race

| Lyžování |Text: Michaela Krunclová Foto:Aleš Motejl

Přinášíme další sérii fotografií a výsledky druhého ročníku Českého poháru Open race, který se konal ve Ski areálu Lipno v termínu 27. - 29. 1.

Děkujeme všem závodníkům za účast a krásné lyžařské výkony. Gratulujeme vítězům, kteří se umístili v těchto pořadích:

3. Mae Alyssa Melvin

Všestranný talent, velký sportovec Mirek Šperk, který je držitelem stříbrné paralympijské medaile v hodu diskem, vítězem evropského poháru v paralyžování, členem florbalové a basketbalové reprezentace nám o závodu prozradil:

"Po skoro 10 letech jsem měl možnost nastoupit znovu do závodní tratě a projet si brány. Znovu jsem si připomněl, co mě na lyžování tak bavilo a byl to skvělý pocit. Závody na Lipně byly pro návrat do bran ty nejlepší. Kopec i trať byly akorát obtížné a moc jsem si to užil."

Jitka Klíčová, vítězka kategorie stojící ženy nám řekla k závodu:

"Letošní již druhý ročník Českého poháru Open Race byl opět úžasným setkáním skvělých lidí.

I přes sobotní méně příznivé počasí, byla tréninková trať nádherně připravena a vysvětlena, tudíž brankami bylo příjemné i mě, naprostému slalomářskému začátečníku se proplétat. Nedělní závod byl navíc obohacený o občasné sluneční paprsky, které nás všechny závodníky nejen dobře naladily, ale i motivovaly k ještě většímu výkonu na opět výborně připravené a udržované trati.

Každý z nás vítězů získal nádherný originální ručně vyrobený pohár. Jsem ráda, že jsem měla možnost strávit víkend se skvělou partou."

Děkujeme závodníkům za vřelá slova . Věříme, že se na Open race budeme mít možnost potkat i při dalším ročníku!

Děkujeme hlavním partnerům závodu: Konto Bariéry, pan Gvoth z Helmovky

Díky dalším partnerům závodu: Staropramen, UK FTVS, Skiareál Lipno, Hotel Element, Lyže Lyže, Sportability

Díky ředitelce závodu: Ilona Pavlová