Vyškovské kolo téměř stoprocentní

| Florbal |Dominika Horáková

Během třetího říjnového víkendu jsme se jeli poprat o další cenné body do tabulky základní části paraflorbalové ligy 2019/2020. Bohužel i toto druhé kolo se odehrávalo ne zcela v ideálním počtu a bez výrazných opor Františka Synka a Bohuslava Dvořáka. Nicméně úkol zněl jasně, poprat se a pokusit se odvézt co nejvíce bodů.

Hned na úvod sobotního dne nás čekal zápas proti Štírům z Českých Budějovic, obávaným soupeřům a několikanásobným vítězům ligy, z jejichž řad po konci loňské sezóny přestoupil do našeho týmu brankář Jiří Němec. Budějovičtí dorazili téměř v kompletní elitní hráčské sestavě, kde jim chyběl jen jejich stálý brankář Vašek Paclík a do brány se postavil Zdeněk Čížek. Zápas jako vždy začal ve vysokém tempu se spoustou šancí na obou stranách. Již po prvních pěti minutách tak přišla změna skóre, když se trefil náš Štěpán Karásek za asistence Jana Rajznovera. Během druhé třetiny jsme se ještě prosadili třikrát, kdy dvakrát skóroval Jan Rajznover za asistence Jana Mrázka a čtvrtý gól poslal do branky opět Štěpán Karásek. Štíři sice ještě ve třetí třetině snížili na 4:2, ale naší důslednou hrou bez výrazných chyb se nám podařilo nad Štíry vyhrát.

Ve druhém sobotním zápase se nám podařilo vyhrát nad Ostravou 3:0 a sobota byla pro nás velkým pozitivním překvapením.

V neděli jsme se již podruhé v této sezóně utkali s polskými Wheel Wolf, které jsme v Praze porazili 6:1. Tento zápas se nám ale bohužel nepodařil příliš herně, kdy jsme prakticky po celou dobu zápasu dotahovali jedno až dvoubrankovou ztrátu. Spíše než herně jsme byli pod psychickým tlakem, kdy jsme nedokázali hrát s takovou lehkostí jako v obou sobotních zápasech. I přes snahu všech se nám nepodařilo v závěru zápasu dohnat ztrátu a konečný výsledek ukazoval 4:5 v náš neprospěch.

V posledním zápase nedělního dne jsme si, i přes první třetinu bez výrazných šancí, nakonec poradili i s pořadatelským týmem Bulldogs Brno a z Vyškova si nakonec odvážíme 9 z 12 možných bodů. Bodový příděl byl tak pro nás velmi pozitivní odměnou s ohledem na skutečnost, že jsme museli nastoupit pouze s jedním hráčem na střídání.

Výrazný podíl na tomto vydařeném víkendu a velice cenném skalpu Štírů mají nejenom mužství zástupci týmu, ale zejména obě hráčky Jana Pitelková a Kateřina Braunová, které odehrály zápasy naprosto excelentní zápasy, kdy Janička byla výraznou oporou v útočném pásmu a Kačka se projevila jako neohrožený a tvrdý obránce.

V listopadu náš tým vynechává ostravské ligové kolo, ale v prosinci se zúčastní ligového kola v Českých Budějovicích, do kterého, jak všichni doufáme, už budeme schopni nastoupit v plném počtu se všemi našimi hráči. Nesmíme ale usnout na vavřínech a musíme zlepšit nejenom naši hru, ale i naši psychickou pohodu, kterou v některých zápasech obtížně hledáme.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp, a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.