V Pace i napodruhé druzí

| Florbal |Dominik Drahonínský

Na druhém ligovém turnaji nás opět porazili pouze hráči z Ostravy. Přečtěte si komentáře našeho trenéra...

SKV Praha ComAp Team 0 : 5 FBC ABAK Remedicum Ostrava

Tak tento zápas by se dal shrnout do pár zásadních chyb, tou základní byla naprosto špatně zvolená taktika, kdy jsme byli celou dobu zápasu zalezlí v obraně a nehráli otevřenou hru, a tím jsme dávali Ostravě moc prostoru ve středu hřiště. Tento zápas také poznamelnaly osobní chyby, které nás hned  po prvních 10 minutách hry stály 3 góly. Poté se zápas odvíjel dle taktovky ostravského týmu, který tento zápas dovedl do vítězného konce 5:0 a nám tak ukázali, jak na ně ve zbytku sezóny už nesmíme hrát.

SKV Praha ComAp Team 4 : 1 KAMAT TEAM Janské Lázně

Druhý zápas jsme značně „vystřízlivěli“ z prvního zápasu, kde jsme zcela propadli a doslova jsme se vrhli na domácí Kamat Team. Již po první minutě zápasu se ujímáme vedení díky Hůlkově svátečnímu gólu, kterému předcházela skvělá nahrávka od našeho „snajpra“ Davida Drahonínského. Druhý gól do branky jánskolázeňských jsme si nechali na úplný závěr první třetiny, kdy se ujmula akce jak přes kopírák stejná s prvním gólem, s tím rozdílem, že zakončoval Rajznover. Opět zde musím vyzdvihnout skvělou nahrávku od Davida, který tím doslova zesměšnil obranu Kamatu. Celý zápas se odehrával v naší režii, která spočívala v jednoduchosti a osobní obraně každého protihráče. Tím jsme de facto nepustili Kamat do větší šance, která by tak mohla slavit úspěch v podobě vstřeleného gólu. Zápas skončil 4:1 v náš prospěch a my jsme mohli slavit první výhru na druhém kole.

SKV Praha ComAp Team  41 BASSET Most

V neděli ráno jsme opět zahajovali tento hrací den a zahájili jsme ho ve velkém stylu. David vyhrál buly, najel si z boku do brankoviště, kam mu přesně umístěnou nahrávku připravil bratr Dominik a nejrychlejší gól byl na světě. Na časomíře svítilo 18 uběhlých vteřin zápasu a Basseti byli opaření, že vůbec nic nevymysleli. Opět jsme nedovolili hrát protihráčovi ve středu hřiště, a to brzo slavilo další úspěch v podobě dvou vstřelených branek. Z podobného místa nedal šanci náš kapitán a trenér v jedné osobě Dominik Drahonínský a už to bylo po odehraných třech minutách 3:0. Dál se tento zápas odehrával pod naší taktovkou a bez problémů jsme si pohlídali výsledek a vyhrali tak 4:1.

SKV Praha ComAp Team  8 : 3 SKH METEOR Plzeň

Tento zápas byl již dopředu odhadován v naši jasnou výhru a my jsme ji 100% potvrdili.

Plzeň oslabena o reprezentačního gólmana a florbalového mága Zdeňka Krupičku nám dávalo možnost „potrénovat“. Celý zápas se hrálo v obranné  části plzeňských a tak jsme kombinovali, až někdy to vypadalo, že to přeháníme. Za stavu 4:0 kdy jsme měli hru v naší režii, jsme byli laxní ve středu hřiště a Plzeň se nám přiblížila na rozdíl jediného gólu. Opět jsme na hřiště poslali nejsilnější pětku, a tím bylo rozhodnuto. Zápas jsme zvladli a skore 8:3 v náš prospěch bylo jasným důkazem, že si udržíme druhou pozici v celkové tabulce florbalové ligy.