V Kadani začala jarní část ČPEV

| Florbal |Dominika Horáková, foto: P. Alina, P. Kozelek

O víkendu 5. - 6. 3. 2016 se SKV Praha ComAp Team zúčastnil po dlouhé zimní pauze svého předposledního ligového kola v této sezóně. Pořadatelem tohoto ligového kola byl tým Basset Most a náš tým po několikaleté pauze opět zavítal do Kadaně.

Zápas se Štíry

V sobotu nás čekal pouze jediný zápas a to s obhájcem titulu mistra ligy Štíry z Českých Budějovic. SKV Praha ComAp Team musel nastoupit bez chybějící důležité opory našeho týmu Jana Rajznovera, který je dlouhodobě nemocný („Rajčí brzy se nám uzdrav“). Náš cíl byl jediný, a to porazit tohoto obávaného soupeře, který do Kadaně přijel taktéž v oslabení. V šesté minutě první třetiny otevřel skóre v náš prospěch hrající trenér našeho týmu Vladimír Mařík za asistence Jana Haška. Soupeř nicméně dokázal během necelých dvou minut srovnat. V druhé třetině se dařilo více našemu týmu, který dokázal do brankářovy svatyně Štírů umístit míček celkem třikrát. Přestože se Štíři snažili vyvíjet velký tlak před naší brankou, podařilo jim našeho brankáře Jana Krauskopfa překonat během posledních dvou třetin pouze dvakrát. Na konci třetí třetiny měl ještě František Synek možnost navýšit trestným střílením naše skóre na rozdíl tří branek, ale českobudějovický brankář jeho střelu vychytal. Po závěrečném hvizdu se skóre ustálilo na konečných 5:3 ve prospěch SKV Praha ComAp Team.

S Tatranem

V neděli čekaly náš tým dva neméně důležité zápasy. Hned ráno se náš tým utkal se svým pražským rivalem Tatranem Střešovice, který přes zimu posílil o dva hráče z řad týmu FBC Abak Ostrava. Kolem poledního jsme se utkali v odvetném zápase proti Bassetu Most. Bohužel jsme v neděli museli nastoupit bez našeho hrajícího trenéra Vladimíra Maříka, jehož absence na hřišti byla v obou zápasech citelně znát. Zápas s Tatranem Střešovice se od první minuty odehrával ve velice rychlém tempu. Hned v první minutě otevřel skóre hostující hráč v Tatranu Střešovice Miroslav Večeřa za asistence Zdeňka Krupičky. Do konce první třetiny se souhrou nešťastných náhod (jako například odražený míček od chráničů kol) podařilo Tatranu Střešovice překonat našeho brankáře ještě třikrát.  I přes nepříznivý výsledek v první třetině se náš tým nevzdal, během dalších dvou třetin zlepšil svoji obranu a dokázal i několikrát ohrozit a vyzkoušet pozornost tatranského brankáře. V deváté minutě poslední třetiny dostal Jan Mrázek možnost vymazat nulové skóre na naší straně samostatným nájezdem, nicméně brankář i v tomto trestném střílení byl úspěšnější. Přestože jsme v tomto zápase prohráli 4:0, nemusíme se za tuto prohru stydět.

S Bassety

Oproti tomu v druhém zápasu, ve kterém měl mít papírově navrch náš tým, se SKV Praha ComAp Team velice potrápil. Opět se potvrdilo pravidlo, že se často přizpůsobujeme hře a tempu soupeře, což bylo v tomto zápase znát.  I přes snahu všech hráčů se nám nedařily přihrávky ve střední části hřiště a konečné fáze útoku. Po třech třetinách výsledková tabule ukazovala stav 0:0. Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých si nejvíce věřili Roman Charvát, Jan Mrázek a František Synek. Roman i Honza byli oba v tomto případě neomylní a po druhém nájezdu Bassetů, kteří nedokázali svoje šance proměnit, zvítězil SKV Praha ComAp Team nad Bassety z Mostu 1:0 sn.

Shrnutí

Celkem si z ligového kola z Kadaně odvážíme 5 bodů, což nám i nadále stačí na průběžné druhé místo v tabulce základní části České pošty Extraligy vozíčkářů. Na začátku května nás čekají poslední 4 zápasy, které určí, z jaké pozice v letošní sezóně postoupíme do play off. Všichni doufáme, že poslední ligové kolo v Praze odehrajeme již v plné sestavě.