Trnitá cesta k medaili v letošním play off florbalu vozíčkářů

| Florbal |D. Horáková, foto: A. Fenclová

Ve dnech 9. – 11. 5. 2019 proběhlo poprvé v Kutné Hoře play off ve florbalu vozíčkářů. Náš tým, SKV Praha ComAp Team, se díky dvěma výhrám v posledním ligovém kole v Plzni probojoval rovnou do semifinálových bojů. Tak jako v loňském roce jsme se vyhnuli obávaným čtvrtfinálovým zápasům a do čtvrtečního odpoledne jsme čekali na svého semifinálového soupeře. Tím se v letošním roce stal náš pražský rival Tatran Střešovice.

Semifinále

Do bojů o medaili jsme však museli opět nastoupit v omezeném počtu a s nejmenším počtem hráčů ze všech semifinálových účastníků. Opět se bohužel projevila hráčská absence a nedostatek hráčů našeho týmu, která se projevuje celou tuto sezónu. Ale i tak jsme se chtěli poprat o co nejlepší výsledek. Již první minuty úvodního semifinálového zápasu slibovaly zajímavou a napínavou podívanou. Skóre zápasu otevřela v první třetině dvojice František Synek a Vladimír Mařík, která v polovině druhé třetiny navýšila skóre na 2:0. Dvoubrankový náskok se nám podařilo udržet pouze do začátku třetí třetiny, kdy Tatran vyrovnal, ale větší odhodlání prokázal náš tým v posledních minutách a první semifinále jsme vyhráli 4:2.

Druhý zápas měl být potvrzením našeho odhodlání z prvního zápasu postoupit do finále. Tomu odpovídala první třetina, kdy jsme postupně nasázeli za záda tatranského gólmana tři branky. Ke konci první třetiny Tatran snížil skóre na 3:1, ale vše se zatím pro nás vyvíjelo dobře. Ztráta soustředění a naše nepozornost však v druhé třetině způsobily, že Tatran dokázal dvoubrankové manko vyrovnat a do konce třetí třetiny i přes obrovské šance na obou stranách zůstalo skóre nerozhodné. Prodloužení vítěze taktéž nepřineslo a v samostatných nájezdech se trefil pouze tatranský střelec Tomáš Pek. Stav série se tak vyrovnal na 1:1.

Do třetího zápasu nastupovaly oba dva týmy téměř na pokraji vyčerpání, neboť předcházející dva zápasy byly velmi náročné. Náš tým měl bohužel jen jednoho hráče na střídání. I před neuvěřitelnou snahu na obou stranách bylo skóre v polovině zápasu 0:0. Bohužel pro nás smolnou branku vstřelil tatranský hráč a my jsme i přes neuvěřitelnou snahu v posledních minutách nedokázali vyrovnat. Stav třetího utkání byl tedy nakonec 0:1. Do finále jsme tak nepostoupili.

Boj o bronz

Na sobotu jsme museli sebrat všechny naše zbývající síly, abychom se mohli postavit našemu soupeři o třetí místo – FBC ABAK Ostravě, se kterým jsme v základní části neměli příliš štěstí. Naštěstí na sobotní zápas přijely naše dvě dámské opory Kateřina Braunová a Jana Pitelková, a někteří hráči tak mohli během tohoto zápasu i vystřídat. První gól si v první třetině nešťastně za záda ostravského gólmana umístil jeho kapitán Miroslav Večeřa. V druhé třetině navýšil ComAp své vedení díky gólům Vládi Maříka na 3:0 a ve třetí třetině se dvakrát trefil František Synek a poslední gól na konečné skóre na 6:0 vstřelila Jana Pitelková. Naše odhodlání nevzdat se po prohraném semifinále se projevilo a bronzové medaile jsou naše.

Finále opět přineslo vítěze až na konci třetí třetiny, kdy štěstí se nakonec přiklonilo ke Štírům z Českých Budějovic a ti obhájili loňský titul. Na slavnostním předávání medailí byl v rámci vyhlášení individuálních ocenění vyhlášen za Nejužitečnějšího hráče extraligy náš kapitán František Synek. Do celého play off, které jsme odehráli v 8-9 lidech jsme dali všichni všechno a za to všem hráčům – Krauskímu, Boďanovi, Mrázovi, Fandovi, Rajčímu, Vláďovi, Kačce, Janičce a Dominice – patří velké díky!!!!

Letošní sezóna pro nás skončila konečným úspěchem – bronzovou medailí. Co nás ale čeká v budoucnu, bohužel nevíme. Pracovní vytížení a rodinné povinnosti našich současných hráčů mohou způsobit jejich dočasnou absenci na lize (tak jak tomu bylo i letos) a bez nových tváří a posil, které nutně potřebujeme, budeme opět do nadcházející sezóny nastupovat s nejistotou, jestli ji budeme schopni dohrát až do konce. Bylo by smutné, kdyby jeden z nejdéle fungujících týmů florbalu vozíčkářů po 16 letech zanikl.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.