Třebešín, šesté ligové kolo

| Florbal |Vladimír Mařík

Poslední ligové kolo základní části letošního ročníku jsme odehráli 7. - 8. 5. 2016 v Praze, v hale na Třebešíně, kde v poslední době pořádá svá utkání tým Tatran Střešovice. Čekala nás 4 utkání, která měla rozhodnout o tom, zda i letos (potřetí za sebou) nakoukneme přímo do bojů v semifinále, či zda se budeme muset do těchto bojů prokousat skrz těžké vody čtvrtfinále.

Vzhledem ke zbývajícím soupeřům nejenom našeho týmu, ale i přímého konkurenta – právě střešovického Tatranu – bylo víceméně jasné, že právě náš vzájemný zápas rozhodne, kdo z nás bude po základní části ten šťastnější.

A hned náš první zápas ligového kola byl ten s velkým “Z“. Co se týká složení hráčů v poli, mohli jsme k utkání nastoupit v plné sestavě, chyběl totiž jen dlouhodobě nemocný Petr Kořínek. Bohužel nás však postihla nemocenská tečka na postu gólmana a my se museli obejít bez Honzy Krauskopfa. Do branky tedy opět skoro po dvou letech musel Honza Mrázek, a tím chyběl v obraně. Další nepříjemná skutečnost se objevila těsně před utkáním, když se s až 15 minutovým zpožděním ozval Jan Rajznover. Soupeř sice umožnil Honzovi nastoupit, nicméně se to stalo až po 10 minutách hry a za již nepříznivého stavu 0:1.

V průběhu hry měl soupeř herně navrch. To se dalo očekávat (vzhledem k posílení sestavy na straně Tatranu o dva reprezentanty), avšak do vyloženě 100% brankových situací se nedostával. Alespoň ne zpočátku. I my jsme mohli několika rychlými protiútoky zahrozit. Chyběl nám však k tomu klid při finální přihrávce do brejku či při zakončení vyložených příležitostí. Proto jsme nebyli schopni stav utkání korigovat a soupeř bohužel trestal naše chyby. Až do stavu 0:3 jsme ale stále věřili v obrat. Po inkasované 4. brance přibližně 5 minut před koncem však již bylo rozhodnuto. Pokud si Tatran nenechá utéci šanci mezi prsty, budeme muset my bojovat v play off od začátku, tedy od čtvrtfinále.

Další utkání jsme odehráli proti papírově výrazně přijatelnějším soupeřům – Ostravě, Janským Lázním a Plzni (ta navíc přijela do Prahy jen se čtyřmi hráči v poli). Všechna utkání jsme s přehledem zvládli a po výsledcích 9:1 (Ostrava), 4:0 (Janské lázně) a 11:1 (Plzeň) jsme ukončili naši účast v základní části sezóny.

Všem hráčům bych chtěl moc poděkovat za bojovné výkony a i když se nepovedlo splnit zadaný cíl, v play off budeme opět silnější a určitě máme na to, bojovat o posty nejvyšší.