Téměř stoprocentní víkend

| Florbal |D. Horáková, foto: ČFFV

Poslední březnový víkend se v pražské sportovní hale Radotín odehrálo již šesté ligové kolo florbalové sezóny 2018/2019, ve kterém náš tým SKV Praha ComAp Team odehrál celkem 4 utkání.

Hned v úvodu sobotního dne nás čekal zápas proti brněnským Bulldogs, kteří, na rozdíl od nás, nemají jistý postup do play off. Hned v druhé minutě zápasu otevřel skóre Michal Kosík, který si tak při své letošní premiéře připsal první body do kanadské tabulky. V průběhu všech tří třetin měl náš tým jednoznačně navrch a všichni naši hráči vstřelili alespoň jeden gól. Brnu se naopak podařilo skórovat pouze jednou. Konečný výsledek 13:1.

Druhý sobotní zápas byl o poznání těžší a opět jsme se přesvědčili o tom, že se nám v letošní sezóně proti ostravským borcům nedaří. Hned v úvodní minutě první třetiny proklouzl míček za záda našeho gólmana a ještě do konce první třetiny se ostravský náskok navýšil na dvě branky. I přes naše urputné snažení se nám podařilo do konce třetí třetiny pouze snížit na konečných 1:3 ve prospěch soupeře.

V neděli ráno jsme si spravili chuť proti plzeňskému Meteoru, který jsme porazili 7:1. V posledním zápase tohoto dne jsme se postavili našemu pražskému rivalovi Tatranu Střešovice. Opět zápas par excellence, který byl vyhrocený od začátku do konce. V první třetině se nepodařilo ani jednomu týmu vstřelit gól. V druhé třetině otevřel skóre František Synek za asistence Vladimíra Maříka a ke konci navýšila skóre dorážkou před brankou soupeře Jana Pitelková za asistence Františka Synka. Po závěrečném hvizdu konečné skóre na tabuli ukazovalo 2:0.

Postup do play off máme v tuto chvíli jistý a za měsíc, na posledním ligovém kole v Plzni, se rozhodne, z jakého místa budeme postupovat do bojů o celkové umístění.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.