Překvapivé paraflorbalové ligové kolo na Ruzyni

| Florbal |Text:Jana Pitelková Foto:Martina Egersdorf

Předposlední říjnový víkend se odehrálo II. ligové kolo paraflorbalové ligy, které se po úvodním kole v Ostravě přesunulo do sportovní haly v pražské Ruzyni. Pořadatel tohoto ligového kola je vždy náš paraflorbalový oddíl SKV Praha ComAp Team.

Náš tým nastoupil na domácí půdě s novými posilami. Jednak s benjamínkem Ladislavem Slapničkou, který se k nám přesunul z Vikingů Most a úplným nováčkem Markétou Prontekerovou, která o sobě dala vědět nedělním zápisem do tabulky střelců.

Sobotní hrací den jsme ve svém prvním zápase nastoupili proti SKH Meteoru Plzeň, jehož forma má stále vzestupnou tendenci. Přestože jsme si vypracovali během zápasu několik šancí, bohužel jsme nenašli recept na skvěle chytajícího plzeňského brankáře Petera Mesároše. Zápas rozhodla jediná úspěšná akce plzeňského Meteroru v úvodu první třetiny, a tak náš tým prohrál 0:1.

Druhý zápas jsme odehráli proti polskému týmu Wheel Wolf, který nastoupil se svými dvěma velkými oporami Marcinem Batkem a Jaroslavem Kwapiszem. Zápas se odehrál ve velkém tempu, kterému však náš tým vůbec nestačil. Byla to tak trochu jak hra kočky a myší, kdy tou myší byl bohužel náš tým. S polským týmem jsme prohráli vysoko 6:1. Náš jediný gól vstřelila ve třetí třetině Jana Pitelková.

Po sobotním neúspěchu přišel další hrací den, ve kterém nás čekal soupeř z Mostu a náš pražský rival Tatran Střešovice. Potřebovali jsme se všichni sebrat hlavně po psychické stránce a znovu začít fungovat jako dobře namazaný stroj.

K prvnímu nedělnímu zápasu proti Vikingům z Mostu jsme nastoupili s cílem vyhrát, a to se také podařilo. Skóre otevřel již ve druhé minutě Štěpán Karásek, který si v zápase připsal celkem dva góly a jednu asistenci. Celkem v první třetině padlo celkem 6 gólů (4:2), v druhé třetině se nám podařilo zvýšit náskok a na konci třetí třetiny svítilo na obrazovce konečné skóre 6:3. Kromě Štěpána se taktéž dařilo Pavlovi Šprynarovi a Vláďovi Maříkovi, kteří oba vstřelili po dvou gólech. V tomto zápase se nám podařilo oklepat se z nezdaru předchozího dne a toto vítězství bylo velmi důležité pro náš poslední zápas.

Náš poslední duel se nesl v duchu boje o vládce Prahy, protože naším dalším soupeřem nebyl nikdo jiný než Tatran Střešovice.  Většina našich vzájemných zápasů je napínavá až do konce, a ne jinak tomu bylo tentokrát. Náš tým prohrával od druhé minuty překvapivou střelou tatranské Zuzky Přibilové, nicméně naše snaha o vyrovnání nepolevovala. Po úspěšné akci na začátku druhé třetiny srovnala skóre a svůj první gól v paraflobalové kariéře vstřelila Markéta Prontekerová. Po dalších třech minutách se náš tým dostal po střele Vladimíra Maříka do vedení, o které jsme ale v průběhu třetí třetiny přišli.  Do konce základní hrací doby bylo na obou stranách mnoho šancí, jak zvrátit nerozhodné skóre, ale nestalo se tak. Zápas tak musely rozhodnut samostatné nájezdy, v nichž zazářil náš brankář Milan Man.
Milan předvedl excelentní výkon a nedal soupeřům šanci. Jediný úspěšný nájezd proměnil Vladimír Mařík, a tak jsme mohli slavit i druhé vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

5 bodový zisk byl sice za naším očekáváním, ale dokázali jsme se ze sobotního neúspěchu poučit a nevzdat to.

Nicméně i pro ostatní týmy bylo toto ligové kolo překvapivé.

Stále vzrůstající tendence Meteoru Plzeň se prokázala nejen v zápase proti nám, ale i ostravskému týmu, který dokázala Plzeň porazit. Naopak Tatran si vylámal svoje nabroušené zuby v zápase proti Vikingům z Mostu a v zápase proti Ostravě musely rozhodnout taktéž až samostatné nájezdy. Tabulka tedy po druhém ligovém kole zejména pro znalce paraflorbalu vypadá velmi překvapivě. Uvidíme, jak se karty zamíchají po listopadovém kole v Českých Budějovicích.