Předposlední ligové kolo

| Florbal |Dominik

Tento víkend jsme klesli v tabulce z prvního na druhé místo. Náš trenér opět komentuje jednotlivé zápasy.

První zápas s Kamatem jsme zvládli na výbornou. Za předvedenou hru bychom se nemuseli ani v play-off stydět. Prvni třetina byla o čtení taktiky soupeře, obrana stíhala rychlé kombinační přesuny vedený Mírou Šperkem. Trochu štěstí jsme měli, když při kolizi Šperka s Drahonínským musel kapitán Kamatu na posledních 30 vteřin opustit hřiště, protože opravoval kolo. Pár vteřin před zazněním klaksonu srovnal na 1:1 povedenou střelou z dálky Hašek. Druhá třetina se mohla nazvat hon na Šperka. Ale ještě než nám Šperk vstřelil 2 rychlé góly, přišla na hřiště Pitelková a prvním dotykem míčku zařídila krátké vedení 2:1. Poté ujel několikrát zmiňovaný Šperk a zařídil vedení 4:2 a rázem jsme byli ti, kteří si koledovali o pořádný gólový výprask. Třetina skončila 2:4 pro Kamat. Do třetí třetiny jsme pozměnili sestavu a vysunuli kapitána z obrany na křidlo spolu s Rajznoverem a Dáňou a děly se věci. Tato trojice doslova dělala z protivníka šachové figurky a když se mohli opřit o skvěle chytjícího Pučálku, uspěch byl na dohled. Po hattricku Dáni a dvou gólech kapitána Drahonínského jsme otočili nepriznivé skóre na 7:4 a rázem jsme byli na koni. Soupeř dokázal vstřelit už pouze jednu branku a když 3 vteřiny před koncem ujel Rajznover a s prehledem proměnil nájezd, tak zápas skončil 8:5 a my jsme se mohli radovat z cenného vítezstvi.

V tomto zápase bych zmínil brankáře Pučálku, který vytáhl několik střel od Šperka a to byl základ k úspěchu. Kombinační hra Rajznover-Dáňa-Drahonínský předvedla, že můžeme uspet i v Play Off.

Do druhého zápasu s Ostravou jsme nastupovali se skalpem Kamatu. Zápasu přihlíželo i pár diváku a pro domácí to byla výzva. Ostava zvládla svoji úlohu na jedničku. Zápas byl vyrovnaný, oni hořeli v obraně a my také, avšak oni stříleli góly a my ne. Zejména 4gólová Sýkora byla při chuti. Naděje se naskytla, když na konci první třetiny srovnal střelou z dálky Drahonínský, ale pak ne a ne trefit bránu. Zápas jsme prohráli 1:6 a pořádnou smůlu si vybral obránce Vilhan, který si dokázal vstrelit i vlastni gól :-)
Celkově byl pro nás zápas křečí a nemohli jsme se prosadit, jinak bych neřekl, že by ostravští hráli nějak výrazně lépe, jak ukazuje skóre. Hrál se pěkný florbal, kde Ostrava dávala góly.

Třetí a pro nás poslední zápas 4. ligového kola s Bassetama znamenal pro ně poslední možnost se probojovat do playoff. Naši hráči to ale nepřipustili a po galapředstavení v podobě 5ti Dáňových gólů jsme vyhráli 8:3. V tomto zápase jsme moc důrazu na obranu nekladli, protože jsme si na hřišti defacto dělali co jsme chtěli. Obraně jako celý celý den velel Vilhan, a i přes pár chyb v zapase s Ostravou zvládal obranou fázi na vybornou, dokázal i vstřelit gól. Basseti neměli zrovna nejrychlejší hráče, a tak nemusela nastupovat ta nejlepší pětka, ale i tak jsme zapas zvládli bez větších komplikací.

Přístup hráčů se od posledniho ligoveho kola v Plzni zlepšil, je ale ještě je na čem pracovat. Pracovali jsme jako tým na hřišti i mimo něj. Jen tak dál.