Pražské ligové kolo aneb procházka růžovou zahradou a nervy do konce poslední minuty

| Florbal |Dominika Horáková

Poslední lednový víkend 25. - 26. ledna se konalo další z řady ligových kol florbalové sezóny. Již tradičně toto druhé pražské ligové kolo pořádá náš pražský rival Tatran Střešovice ParaFlorbal.

Úkol pro nás zněl jasně, vyhrát všechny 3 zápasy a zůstat i nadále na první příčce aktuální tabulky. Kromě stabilního hráčského kádru – Němec, Mrázek, Braunová, Pitelková, Rajznover, Synek, Karásek, Mařík a Horáková – se po delší vynucené zdravotní pauze připojil i Tomáš Uhlík, který po operaci opět postupně nastupuje do ligy.

V sobotu jsme odehráli zápas proti Vikings Most, kteří sice patří mezi ty „slabší soupeře“, ale dokážou i pěkně vystrčit růžky. To ale nebyl případ tohoto zápasu. V první třetině se ocitl míček za zády vikingského brankáře hned dvakrát – poprvé od kapitána Františka Synka a podruhé ho překonala Jana Pitelková. V druhé třetině navyšoval skóre Štěpán Karásek a ve třetí třetině dovedl do úspěšného konce ve výsledku 5:0 Jan Mrázek a František Synek. Sobotní mise byla splněna a v neděli nás čekaly dvě utkání.

To první a všemi účastníky očekávané proti Tatranu Střešovice slibovalo „bitvu“ od první do poslední sekundy zápasu. Tento předpoklad se ihned po začátku zápasu naplnil. Již ve třetí minutě otevřel skóre tatranský kapitán Zdeněk Krupička za asistence Tomáše Peka. A bylo to o to nepříjemnější, že jsme jen chvilku předtím neproměnili nařízené trestné střílení. I přes naši výraznou převahu v útočných akcích se nám nepodařilo až téměř do konce druhé třetiny překonat skvěle chytajícího Jaroslava Novotného. Minutu před koncem druhého dějství se po krásné útočné akci prosadil Štěpán Karásek a vyrovnal skóre na 1:1. Následně nás za necelých 7 sekund poslal do vedení stejnou útočnou akcí František Synek. Přestože se Tatran ve třetí třetině snažil ze všech sil minimálně o vyrovnání, náš skvěle chytající Jiří Němec vychytal všechny střely. Tatran jsme nakonec oloupili o vysoce cenné tři body do tabulky.

Poslední zápas proti Plzni měl být s přehledem ten nejjednodušší. Ve skutečnosti jsme to byli ale my, kteří se téměř do poslední minuty strachovali o naše vítězství. Zápas se zataženou ruční brzdou plnou individuálních chyb na naší straně, nepřesných přihrávek, ale i bohužel psychického rozhození způsobil, že jsme prakticky my museli dorovnávat celý zápas jednobrankový náskok druhého nejslabšího týmu letošní ligy. Přestože se nám nakonec podařilo vyhrát v poměru 4:3, právem v našem týmu po skončení zápasu nevládla radostná nálada, ale spíše skleslost za to, jak jsme to odehráli. Všichni zároveň musíme poděkovat Jirkovi Němcovi, který nás tento zápas podržel a držel nás nad vodou. Na tento zápas musíme zapomenout a přestat sami sebe bez přičinění soupeře potápět.

Máme opět na čem pracovat, neboť za měsíc se liga přesune do Mostu, kde budeme bojovat o další cenné body do tabulky, ve které i po tomto ligovém kole figurujeme stále na prvním místě.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.