Prague Wheel Open 2014

| Florbal |Dominika Horáková, foto: SKV, oficiální foto turnaje

Čtvrtý ročník Prague Wheel Open ve stylu florbalového cirkusu otevřel své brány pro florbalisty na vozíku na konci druhého srpnového týdne.

Na SKV Praha ComAp Team čekala letošní ročník skupina smrti složená z prakticky nejlepších loňských týmů. Rozlosování týmů na Prague Wheel Open proběhlo na konci května v rámci Play off ČPEV (České pojišťovny Extraligy vozíčkářů) 2014. Do skupiny byl kromě našeho týmu vylosován loňský vítěz PWO švédský Nacka HI, letošní mistr ligy FBC UNITED České Budějovice, přemožitel pražského týmu o třetí místo na Play off polský Wheel Wolf a holandský zástupce Kennemer Keien.

Tým SKV Praha ComAp Team byl na PWO posilněn ostravským a zároveň reprezentačním brankářem Lukášem Grünerem, který po přestěhování do Prahy dlouhodobě trénuje s naším týmem.

Ve čtvrtek se náš tým utkal se zahraničními soupeři ze Švédska a Holandska. Švédský tým Nacka HI od prvních zápasů tohoto dne byl sebevědomým týmem a ve své úspěšnosti pokračoval i v soubojích s SKV Praha. První polovina se nesla v duchu vzájemného oťukávání a testování soupeře, oba týmy dokázaly dobře reagovat na protiútoky soupeře. Bohužel nátlak ze strany švédského týmu se ke konci první poloviny začal stupňovat, což vedlo k první brance do naší sítě. V druhé polovině se i přes snahu všech hráčů nepodařilo vstřelit švédskému týmu gól a naopak švédský tým navýšil konečné skóre na 4:0.

Druhý zápas s holandským Kennemer Keien se vyvíjel úplně naopak. ComAp tým změnil taktiku a už od prvních minut zápasu zasypal holandskou branku střelami. Již ve čtvrté minutě vstřelil holandskému brankáři Berri van Manenovi první branku Honza Rajznover, o pět minut později stejný hráč navyšoval skóre na 2:0. Třetí gól v první polovině umístil do holandské sítě trenér ComAp Team Vláďa Mařík. Během druhé poloviny dokázal Honza Razjnover vstřelit i svůj třetí gól a tímto hattrikem se stal neúspěšnějších střelcem našeho týmu na tomto turnaji.

Druhý den s jednou výhrou a jednou prohrou nastupoval ComAp Team s očekáváním postupu ze základní skupiny. Naopak letošní mistr ligy FBC UNITED České Budějovice stál na konci tabulky a hrozil mu reálný nepostup ze skupiny. Pro postup stačilo našemu týmu uhrát s Českými Budějovicemi remízu, což se do 20 minuty zápasu dařilo. Oba týmy - ComAp Team i UNITED České Budějovice - předváděly vyrovnané výkony, hra se přesouvala z jedné strany hřiště na druhý. Ve 21. minutě však naděje na postup a uklidnění celého týmu zhatila Míša Sýkorová za asistence svého manžela a o pět minut později stejná dvojice zvýšila náskok Českých Budějovic na konečných 2:0. ComAp Team si sice po tomto zápase zavařil, ale šance na postup tu stále byly – ComAp však musel porazit polský tým Wheel Wolf.

Poslední zápas se odehrával v duchu rychlých protiútoků a agresivního stylu hry. Aktivita a větší chtíč zafungovaly více na polské straně a ComAp Team ochromen dvěma rychlými góly na začátku druhé třetiny nedokázal vzdorovat a Polsko nakonec vyhrálo 6:0 a ComAp si svým výkonem uzavřel cestu postupu ze skupiny.

V následujících bojích o vítězství na tomto ročníku PWO došlo k několika velkým překvapením. Tatran Střešovice posílen Petrem Alinou bohužel nepostoupil do semifinále a i druhý pražský tým si oproti loňskému roku nepolepšil. O největší senzaci na tomto turnaji se postaral polský tým Wheel Wolf, který dokázal porazit sebejistého soupeře ze Švédska a probojoval se tak do finále. Naopak zklamáním může být tento turnaj pro holandské týmy, favorizovaný Doing prohrál svojí bitvu o páté místo s Tartanem Střešovice a tým Kennemer Keien prohrál v bitvě o třetí místo se švédským Nacka HI. Holandsko si tudíž z letošního ročníku neodváží žádnou medaili. FBC UNITED České Budějovice, kteří v základní skupině museli čekat do posledního zápasu na to, zda ze skupiny postoupí či nikoliv, dokázali nakonec celý tento turnaj vyhrát a stali se tak vítězi Prague Wheel Open 2014. Gratulujeme.

SKV Praha ComAp Team bohužel ani letos nepostoupil ze skupiny a to i přes to, že byl náš tým na tomto turnaji složen z převážné části ze současných či bývalých českých reprezentantům včetně ostravského brankáře Lukáše Grünera. ComAp  v klíčových utkáních nedokázal rychle reagovat a ostatní týmy převálcovaly náš tým svojí výraznější aktivitou, chtíčem a agresivitou. Bohužel nízká aktivita a spoléhání na to, že moji práci na hřišti odvede ten vedle mě, znamenaly pro náš tým neúspěch.

SKV Praha ComAp Team má teď zhruba měsíc na to, aby se dal dohromady a dokázal se připravit na nastávající florbalovou sezonu, která začne na konci září v Praze.