Poprvé to bývá nejhorší

| Florbal |Bohouš

... ale tentokrát nebylo. Ve dnech 3.-4.5. proběhlo první kolo Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy. Hráli jsme se třemi soupeři.

Náš tým má letos stejnou sestavu jako loni, k personálním změnam nedošlo. Máme lepší vozíky a také jsme poctivě trénovali. Tím se posílila také naše očekávání.

Zahajovací zápas letošní ligy s nováčkem ligy FBC Pepino Ostrava jsme zvládli bez ztráty kytičky, a i když nám kluci z Ostravy nic nedali zdarmo, zvítězili jsme 5:0.

V neděli nás čekali mnohem obtížnější soupeři: vítěz loňské ligy SKV Králové České Budějovice a soupeř, na kterého jsme měli celý loňský rok smůlu: TJ Tatran Střešovice.

Hra s Budějovicemi byla první dvě třetiny dramatická se šancemi na obou stranách. Budějovice se sice dostali do vedení, ale nám se podařilo vyrovnat. I druhé vedení Budějovic jsme stáhli. Náš brankář David předváděl skvělé zákroky, ale i my jsme měli několik pěkných šancí. Dramatickou hru bohužel zhatila moje hrubá chyba. Za stavu 3:2 jsme trochu ztratili elán a už se nám znovu vyrovnat nepodařilo.

Při hře s Tatranem dostali příležitost hráči, kteří dosud neměli takovou šanci se blýsknout: Jana, Luděk, Pepa a Petr doplněni našimi "tenisovými" oporami Honzou a Honzou. Hra pro nás nezačala příliš šťastně: Po 30 vteřinách jsme prohrávali 1:0 a po šesti minutách 2:0. Pak se vzniklá sestava sehrála a předvedla florbalový koncert. Na konci druhé třetiny jsme vedli 5:2, a tak se na poslední třetinu opět měli možnost vystřídat všichni hráči. Sice se hra ještě trochu zdramatizovala, ale výsledek 5:4 nám zajistil druhé vítězství tohoto kola.

Samozřejmě jsme měli možnost také sledovat hru týmů, se kterými jsme nehráli. Jediným týmem, ze kterého, jak se zdá, nemusíme mít obavu, je tým Meteor Plzeň, který dokonce závěrečný zápas s Janskými Lázněmi raději kontumoval.

Tohoto času jsme využili k přátelskému utkání s Akádou my bez našich opor, většinu času jsme ale strávili defenzívou.

Organizace turnaje byla výborná, i když to už se stalo v Třeboni klasikou, stejně tak jako fakt, že zdejší prostředí bývá nejpříjemnější ze všech pořádaných turnajů - blízkost haly a *** hotelu je bezkonkurenční.

Za necelé dva měsíce budeme pořádat ligové kolo my a kromě Jánských Lázní nás čekají souboje s týmy Ostravy, Mostu a Plzně.