Plzeň 23

| Florbal |Dominika Horáková

Závěrečná kapitola základní části ligy paraforbalu se odehrála 15. - 16. 4. v Plzni. Celou porci dvaceti zápasů již měli odehranou Ostravští, a ti tak už jen čekali na posledních deset utkání bez své účasti.

Zástupce SKV Praha, ComAp Team, měl před sebou poslední čtyři utkání regulérní sezóny. Karty pro Play Off byly prakticky rozdány, a tak jsme mohli pojmout tyto souboje jako kvalitní přípravu pro vrchol letošního ročníku.

K prvnímu z nich jsme nastoupili proti pražským rivalům z Tatranu. Se soupeři, kteří se celou dobu tlačili na samý vrchol pořadí, jsme drželi krok. Po první třetině vyrovnané skóre 1:1. Ve druhé herní části nám soupeř odskočil o dvě branky. Necelé tři minuty před koncem zdramatizoval svým gólem hrající trenér Vláďa Mařík a pokusili jsme se zvýšit tlak na kýžené vyrovnání hrou bez brankáře. Tu ovšem Střešovický střelec Krupička do prázdné brány potrestal. Po srdnatém výkonu jsme tedy prohráli s prvním favorizovaným soupeřem 4:2.

Další na řadě byl lídr tabulky, českobudějovičtí Štíři. Soustředěni na obranu jsme drželi krok s ofenzivně laděným celkem z jihu Čech. Bohužel nám v závěru první hrací části utekly dva momenty a soupeř se dvěma lacinými góly v rychlém sledu dostal do vedení. Další dvě branky pak přidali ve druhé třetině, a tak proběhla rošáda v našem rozestavení. Změna systému brzy přinesla své ovoce. Do samostatného úniku se z pozice centra po chybě soupeřova obránce dostal Štěpán Karásek, v zakončení byl ovšem zastaven nedovoleným způsobem a rozhodčí nařídili trestné střílení. Sám faulovaný hráč se z nájezdu nemýlil a připsal za mohutného aplausu celé haly na naší stranu alespoň čestný zásah. Ve třetí třetině jsme inkasovali poslední úder, a dali tak konečnou podobu skóre 5:1.

Po výsledkově nezdařené sobotě jsme si podpořeni obstojným herním projevem i doplněním kádru o hrající vedoucí Dominiku Horákovou a navrátilce do branky Jirku Němce, brousili zuby na mostecké Vikings, na něž se můžeme těšit jako na čtvrtfinálovou výzvu v nadcházejícím Play off. Do zápasu jsme vstoupili smolně a v těchto soubojích tradiční přelévaná vyústila v branku soupeře, a my tak museli dotahovat gólové manko. Vyrovnávací branku v přesilové hře obstaral Martin Gros, 1:1! Něco jsme od Štírů přeci jen okoukalli a po polovině třetí třetiny jsme se dvěma slepenými góly Vikingům utrhli a do závěru Mostecké přes veškerou jejich snahu už nepustili ke gólové radosti. Po závěrečné siréně jsme tedy slavili vítězství 3:1.

Po chvíli oddechu jsme se nabuzeni vítěznou náladou vrhli na poslední bitvu základní části s pořadatelským Meteorem Plzeň. Rozehranost v našich řadách byla patrná. Tři různí střelci a komfortní vedení. Partu nekazila a ke střelcům tohoto víkendu se připojila i naše křídelnice Jana Pitelková, svou brankou otevřela gólový účet zápasu. Ještě v první třetině zvýraznil naše vedení Martin Gros, ke kterému se ještě vrátíme, a ve druhé části utkání jsme navýšili na příjemných 3:0. Blízko zářezu byl i navrátilec z trestné lavice Roman Charvát, tváří v tvář gólmanovi domácích tvrdým střeleckým pokusem ovšem jen otestoval pevnost masky halící tvář Petera Mesároše.
Za domácí Meteor se pak z trestného střílení prosadil hlavní pořadatel turnaje Martin Černý. Ovšem šou si pro sebe uzmul Martin jiný, náš Martin Gros si dalšími dvěma zásahy v zápase zkompletoval hattrick a ukázal tak, že ladíme formu směrem k vyřazovacím bojům. Ty, ještě dodejme, proběhnou v Kutné Hoře poslední dubnový víkend.
Přijeďte nás podpořit nebo držte pěsti a sledujte online přenosy, jimiž, doufejme, jako vloni, se vedení paraflorbalové ligy pokusí opět přiblížit náš sport masám.