Play off 2011-2012

| Florbal |Štěpán Karásek

Ve dnech 5. - 7. 5. se v Nové Pace odehrály vrcholné zápasy ligové sezóny 2011 - 2012. Náš tým se utkal v bojích o medaile se dvěma těžkými soupeři - Tatranem Střešovice a ligovým mistrem předchozích dvou let Kamatem Janské Lázně.

PLAY-OFF 2012 zahájilo již v sobotu 5.května v ranních hodinách čtvrtfinále bez naší účasti, konkrétně duel třetího se šestým konečného pořadí ligové tabulky. Basseti z Mostu si brousili zuby na cenný skalp obhájce titulu KAMAT Teamu Janské Lázně. A že Basseti už nejsou štěňaty vyřazovacích bojů, dokázali úvodním těsným vítězstvím 2:1. Pokračování čtvrtfinálového dramatu napovědělo o našem možném soupeři pro semifinále. Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 4:1. Obě čtvrtfinálové série se po prvním utkání dočkali zdramatizování v podobě srovnání, avšak s rozdílnými výsledky pro vítěze úvodních duelů. Zatímco Janským Lázním se po tvrdém psychologickém boji s Bassety obrat povedlo dovést do vítězného konce, skóre zápasů 1:2 a 3:1 z pohledu postupujícího týmu Krkonoš, v posledním duelu si naopak Pražský klub pohlídal postup potrestanými chybami ve hře Bulldoků. Po jednoznačném průběhu třetího utkání, které brněnští korigovali čestným zásahem na konečných 6:1. V semifinále půjde s konečnou platností o vládu nad vozíčkářskou florbalovou Prahou. Na obhájce titulu z Janských Lázní čekal suverén letošní ligové tabulky Ostrava.
  Sobotní semifinále začalo vítězstvím ostravského celku, který stačil třígolový náskok uhájit. Dramatu se ale tento zápas neubránil, hráči soupeře korigovali dvakrát, stav utkání po 3. třetině 3:2.

SKV Praha ComAp team - Tartan Střešovice

O našem prvním semifinálovém zápase raději ve zkratce snad jen s připojenou omluvou všem našim příznivcům. Dvěma vlastními dóly na úvod jsme naše soupeře nasměřovali k výsledkově hladkému průběhu a po prohře 7:0 měl o krok blíže do finále Tatran.
V pokračování druhé semifinálové série dali ostravští hráči jasně najevo, co si myslí o průběhu semifinálových bojů posledních dvou sezón. A že nepřipustí opakování dokázali opět pětigólovým zápasem. Tentokrát však branky padali pouze na jednu stranu. ABAK Ostrava jde do finále, Janské Lázně titul neobhájí a vzduchem se podezřele linula vůně brambor a to nás správně nabudilo pro zdramatizování naší série.

Nastoupili jsme již rozehraní z předchozího zápasu, přesto jsme se chybou v rozehrávce hned v úvodní minutě dopustili přestupku proti pravidlům. Následovalo trestné střílení, v němž náš brankář Jan Mrázek dobře přečetl úmysl Zdeňka Krupičky a střelce Tatranu vychytal. Na trestnou lavici tedy usedl hříšník z řad ComAp Teamu, hráč číslo 12, Štěpán Karásek. První třetina skončila bez gólového zápisu ale my se postupně dostávali do tempa, úspěšně uplatňovali nátlakovou hru na soupeře a seřizovali mířidla. Nepřesnost v našem zakončení, které gólem nekončilo, potrestal gólem soupeř . Před koncem druhé části se prosadil Krupička. Pokračovali jsme v trpělivé hře a vyplatilo se! Z kolektivního výkonu se urodilo. Ve třetí třetině dostal možnost napravit své chyby z předchozího průběhu semifinále Štěpán Karásek a jeho dvěma brankami jsme si vynutili pokračování série.
Třetí rozhodující zápas semifinále se odehrál bezprostředně po krátké přestávce a to svědčilo bohužel našemu soupeři. Jako bychom až příliš chtěli urvat finálovou účast. Náš unavený výkon odměnil soupeř osmigólovým přídělem, rozděleným jakoby symbolicky přesně v polovině naším čestným zásahem. Snižovali jsme na 4:1 ale víc už nám soupeř nedovolil. Po vysoké porážce míříme do pondělního boje o bronz a už víme, že nejsme "věčně druhý tým". Tatran se ze čtvrtfinále probojoval až do finále a právem mu patří poklona.

Zápasy o medaile

Zápasy o medaile (stejně tak finále) se hrály narozdíl od předchozího průběhu PLAY-OFF na 20 minut čistého času! Jeden z týmů, které byly zvyklé brát cenné kovy, letos sebere jen nepopulární 4. místo. Do zápasu s Janskými Lázněmi jsme vstoupili jako již tradičně aktivní hrou. Koho by ale překvapilo, že skóre otevřel soupeř? V šesté minutě se zapsal mezi střelce utkání Petr Alina. Potřebovali jsme se uklidnit a prostřídání se ukázalo jako nejlepší řešení. Čerstvá krev na hřišti se ještě v první třetině čtyřikrát osvědčila a hned bylo na naší střídačce veseleji. Tento zápas pro nás představoval vítězné zakončení sezóny se vším všudy, v první řadě s úsměvy na našich tvářích. Prosadila se jistota v našich řadách Jan Rajznover (v zúčtování zápasu dokonce pětkrát), trefili se i Štěpán Karásek a nováček Matěj Čechák, který přidal také gólovou přihrávku. Mezi asistenty zápasu se zapsali dvakrát golman Mrázek i akce z obrany rozehrávající Jan Hašek a asistenci při gólu si připsala i zástupkyně něžného pohlaví v našich řadách obránkyně Jana Pitelková. Soupeř byl zřejmě až příliš unaven z absolvované porce zápasů, jimiž od čtvrtfinále prošel. Za průběžného stavu již jen zaznamenal druhou branku Miroslav Šperk. A tak tedy po závěrečné siréně k naší radosti a cti soupeře ozářilo halu skóre 7:2 v náš prospěch. Byl to dobrý boj, hodný souboje o medailové umístění.

Finále podobně tak poznamenala únava týmu ze Střešovic, který se musel prokousat porcí 6 zápasů narozdíl od soupeře z Ostravy. Ten se v jednoznačném zápase ujal suveréně vedení a výsledkem 9:1 dokráčel až na vrchol.