O pohár města Plzně

| Florbal |Dominik Drahonínský

Trenér Dominik komentuje vývoj sobotního turnaje.

Náš tým dorazil do Plzně v dobré náladě si turnaj pořádně užít. První zápas jsme sehráli s domácí Plzní. Začátek se nám vůbec nevyvedl a hned jsem prohráli po 3 střelách 0:3.

Po přestávce jsme si konečně řekli TAKHLE NE :-) a druhou třetinu jsme vyhráli 5:1, kde se zaskvěly krasné kombinace našich hráčů.

Do poslední třetiny jsme nastupovali v dobře náladě pokračovat stejným způsobem. Plzenský tým si vzal velmi kvalitní posily z jiného týmu a rázem se hrálo uplně jinak... a byli jsme to my, kteří jsme tahali za kratší konec. A utkaní jsme prohráli.

Další utkání jsme hráli s Bassetama z Mostu. Toto utkáni bylo značně vyhrocené opět díky složení týmu na place  Mosteckých Basetů a  hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nakonec jsme vyhráli po kvalitní poslední třetině.

Další mač jsme hráli s Kamatem z Jánských lázní, zápas byl v krásnem duchu fair play a užívali jsme si ho. Sice jsme hned v úvodu prohrávali, ale naše trpělivá hra přinesla ovoce v podobě výhry. Touto výhrou jsme čekali, jak dopadne další zápas protivníků, který by nás případne poslal do finále.

Stalo se tak a my jsme nastoupili do finále opět proti Plzni. Tentokrát si Plzeň nevzala posily a hra byla značně vyrovnanější, my tvořili hru a Plzeň těžila z našich chyb. Těch chyb byla velká kupa :-)

V tomto zápase bych podotknul neskutečnou bojovnost našeho týmu, který 3 minuty před koncem prohrával o 3 branky a minutu před koncem jen o jednu. Byli jsme na koni, jenže následovala jedna osobní chyba v naší obranné hře a darovali jsme laciný gól do naší prázdné branky soupeři.

Turnaj bych bral pozitivně z toho pohledu, že jsme schopni hrát velmi kvalitní hru, ale kde nás neskutečně tlačí bota, jsou osobní chyby všech hráčů, které přijdou vždy, když to nečekáme a to nás položí!

Byla to velmi kvalitní a velmi fyzicky náročná příprava před jarními boji o titul. Během 7 hodin jsme odehráli 4 zápasy, což byl celkem nášup, ale jako tým jsme bojovali do poslední vteřiny.