Klidný závěr florbalové sezóny

| Florbal |Bohouš

O víkendu 24., 25. listopadu proběhlo v Ostravě závěrečné kolo Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy 2007. Karty byly rozdány dosti jasně už před turnajem.

Karty byly rozdány už před turnajem a jen velké překvapení mohlo očekávané výsledky změnit. Nicméně, už v pátek večer, po příjezdu hráčů do Ostravy, už by se dalo mluvit spíše o zázraku než o překvapení. Sestavy týmů byly více nebo méně oslabené, takže závěrečné drama, které by zamíchalo kartami, se nekonalo.

V našem týmu měli velkou šanci blýsknout se hráči, kteří jindy tolik šancí nedostávají. Přijeli jsme v šesti hráčích, takže bez rezervy na střídání a všichni museli hrát celá utkání.

Luděk, ještě loni brankář, letos zatím neodehrál více než polovinu hrací doby, dobře plnil jak obrannou, tak útočnou roli a ukázal, že s florbalkou vládne stále velice slušně, neméně slušně umí jezdit na vozíku a výborně hraje hlavou (samozřejmě mám na mysli vnitřek hlavy).

Lenka nehrála celé utkání nejméně tři roky a poslední dobou jí mateřské povinnosti nedovolují se tak často účastnit ani tréninků, přesto byla oporou týmu, v útoku dokázala nejen slušně ohrozit soupeře, ale také úspěšně napadat rozehrávky, v obraně byla pojistkou, že soupeř neprojde.

Marián, začátečník, který zatím také trávil většinu času na střídačce, byl pro nás všechny nejpříjemnějším překvapením. Dokázal si najít uplatnění jak v útocích, tak v obraně, jeho hra byla rychlá, přihrávky přesné, obrana důsledná a střely razantní :-)

Jana hrála přesně podle not a byla tam, kde měla být, jak se na zkušenou jejích kvalit hráčku sluší.

David odchytal jeden z nejlepších turnajů letošní sezóny, zlikvidoval velkou část nájezdů a často se mu podařilo napravit chyby obrany zlikvidováním přečíslení soupeře.

jsem se pohyboval sice trochu chaoticky, ale občas se mi podařilo dojet až na druhou stranu hřiště a dokonce vstřelit gól nebo na něj přihrát, což se mi jindy daří jen velice zřídka :-)

Zkrátka, naše pesimistické očekávání se nenaplnilo. Zahráli jsme výborný florbal i bez jediného střídání, uhráli jsme solidní výsledky se dvěma vedoucími celky ligy, které přijely v plné síle (3:1 s Budějovicemi a 4:1 s Jánskými Lázněmi), Meteor Plzeň jsme porazili rozdílem třídy 6:1. Největším překvapením pro nás byla ovšem hra celku FBC Pepino Ostrava. To se nedá srovnat s jejich hrou na mezinárodním turnaji v Třeboni nebo na předchozích turnajích. Pokaždé píšu, že zrají, ale tentokrát už je naprosto jasné, že Pepino promluví do pořadí ligy 2008 a že je potřeba s nimi počítat. Naše trochu unavená hra musela od prvních minut zrychlit, abychom Ostravaky nepustili do šancí, ale oni se do nich často dostali i přes naši obranu. Prvni třetina 0:0, mirný udiv na našich tvářích. Druha třetina začátek - míček v naší brance. Údiv se měni v překvapeni. Nasledný nápor a Luďa vyrovnává na 1:1.  Přestože se ostavaci nedostanou často z jejich poloviny, jejich protiútoky mají zuby, zatímco naše střely nikoli. Minutu před koncem řeším zrovna dilema, jestli přihrát nebo střílet a jako vždycky vyjde něco mezi, které se náhodou dokutálí do rožku ostravske branky.

Ani nevim, jestli nás má mrzet kontumované utkání s Tatranem, který přijel v tak slabé sestavě, že stejně ani nemělo cenu s nimi hrát :-). Výsledek turnaje byl ovlivněný právě dvěma kontumacemi, takže nevypovídá vůbec o ničem.

Asi bych se měl zmínit ještě o organizaci a rozhodčích, jak bývá zvykem, a měl bych poděkovat. Tak já tedy děkuji, utkání byla pískaná nadstandardně dobře, snad až na hru v brankovišti. To je pravidlo, které florbal zdravých nemá, takže se asi ani zdejším rozhodčím moc nelíbilo, a tak se rozhodli ho nepískat ani když se hříšník sám přiznal, natož pokud zatloukal.

Organizace byla výborná, mladí kluci u organizátorského stolku zvládali všechno na jedničku, ubytko bylo v pohodě. Rozpis zápasů a kombinace s extraligou žen se ukázala z časových důvodů ne příliš vhodná, ale snad je to poučení pro příště.