II. LIGOVÉ KOLO ČPEV 2013/2014

| Florbal |Štěpán Karásek

Nová Paka se opět stala místem konání druhého ligového kola této sezóny. Pořádajícím týmem byl Kamat Team Janské Lázně.

SKV Praha ComAp Team se těšil na 4 víkendová utkání. Jako první prověřili naši připravenost hráči pořádajícího klubu. Na konci první třetiny byl stav zdánlivě jednoznačný, a to 3:0 v neprospěch SKV Praha. Náš rozjezd byl příliš studený a pomalý. Během dalších dvou třetin jsme se usilovně snažili vymazat tříbodové manko z první třetiny, ale do odpískání závěrečné sirény se nám podařilo, díky Františku Synkovi, vstřelit pouze dva góly. S pořádajícím týmem jsme tedy prohráli 3:2. Naše zaváhání během první třetiny nás stálo 3 body. Lekce, na kterou se nezapomíná.

Do druhého sobotního zápasu jsme nastoupili proti pražskému rivalu Tatranu Střešovice. Motivace týmu oplatit Tatranu naši výraznou porážku z prvního ligového kola byla vysoká. Náš výkon byl koncentrovaný a trpělivý. Vedení jsme se ujali již v úvodu první třetiny gólem kapitána Jana Rajznovera po skvělé kombinaci s Františkem Synkem. V úvodu druhé části pro změnu kapitán týmu nahrál na gól Romanu Charvátovi, který si vstřelil svůj vůbec první extraligový gól. Uklidněni náskokem a skvěle chytajícím gólmanem Janem Mrázkem jsme soupeře nepouštěli do střeleckých šancí. Závěr utkání nám usnadnil svým vyloučením soupeřův obránce Němec a my si tak s radostí připisujeme tři body za plnohodnotné vítězství.

Nedělní den byl ve znamení soupeřů, kteří budou kousat. Den jsme zahajovali ranním utkáním s mosteckými Bassety a později si na nás brousili zuby brněnští Bulldoci. Debut na hřišti si odbyl náš nový gólman Jan Krauskopf a Jan Mrázek se posunul do pole.

Ach ty naše vlažné starty - již v patnácté sekundě utkání se prosadil mostecký střelec Miroslav Štiber a my museli rozhýbat kola, abychom první třetinu neodevzdali soupeři. Před začátkem druhé třetiny se vzájemné skóre ustálilo na 2:2. Ve druhé třetině se po tvrdé střelbě Františka Synka v dorážce před prázdnou brankou tentokrát nemýlil Štěpán Karásek. V závěrečné části navyšoval skóre proti svým někdejším spoluhráčům František Synek a svůj první hattrick během jednoho zápasu zaznamenal Roman Charvát – gratulujeme! Po odeznění závěrečné sirény se stav utkání zastavil na výsledných 5:2 pro ComAp. Poslední soupeř Bulldogs Brno, který nás v loňské sezóně dokázal porazit ve čtyřech hráčích v závěrečných nájezdech, nastoupil nyní v kompletním počtu.

Buldočí povaha se projevila po úvodní brance našeho Františka Synka, na kterou mu nahrával Jan Mrázek. Vedení nám vydrželo sotva tři minuty a bylo srovnáno. Soupeř byl vskutku tvrdý oříšek, rozlouskla ho až hrající vedoucí Dominika Horáková důslednou a pozornou prací na hraně soupeřova brankoviště. Vedení našeho týmu navyšoval aktivitou hýřící František Synek, brněnský kanonýr Ondřej Holík však snížil náskok ComApu na 3:2. Během třetí třetiny jsme si naše vedení pojistili ještě dvěma góly a to z čepele Štěpána Karáska a Jana Rajznovera. Cennou zkušenost, že i pár minut nepozornosti může stát tým zbytečné množství sil a ligových bodů, si z Nové Paky odvážíme spolu s krásnými devíti ligovými body.

Po dvou odehraných ligových kolech se SKV Praha ComAp Team usadil průběžně na prvním místě v tabulce, nicméně naše konečné umístění na konci podzimní části ligy se dozvíme až po III. ligovém kole, které se bez účasti našeho týmu hraje na konci listopadu ve Vyškově.