Florbalový oddíl na turnaji Malmö Open 2019

| Florbal Využití darů |Dominika Horáková, foto: florbalvozickaru.cz

Ve dnech 7. – 9. 2. 2019 se náš florbalový oddíl SKV Praha ComAp Team poprvé ve své historii zúčastnil mezinárodního klubového turnaje Malmö Open, jehož historie sahá do roku 1977. Mezi více jak 18 různými sporty, které se na tomto největším týmovém turnaji světa prezentují, patří i florbal vozíčkářů.

Pro SKV Praha ComAp Team byl letošní ročník Malmö Open první zkušeností s týmovým turnajem mimo území České republiky. V předcházejících letech se na tomto turnaji představili již dva jiné české týmy – FBC Štíři České Budějovice a ABAK Ostrava, které v letošním roce doplnil i náš tým.

Před samotným začátkem turnaje postihla náš tým marodka, kdy během pár dní museli odříct svoji účast hned 3 hráči. Proto jsme oslovili Jana Hamáka z Tatranu Střešovice, zda by na tomto turnaji nehájil barvy našeho týmu.

Skupinové boje

Letošního ročníku Malmö Open se zúčastnilo celkem 7 týmů – 3 švédské, 3 české týmy a marocký tým. Základní část turnaje se odehrála systémem každý s každým, kdy si během prvních dvou hracích dní náš tým zajistil postup do semifinálových bojů výhrami nad ABAKem Ostrava, švédským týmem Parasport Eskilstuna a marockým týmem.

Semifinále

V semifinálových bojích jsme narazili na jeden z nejlepších florbalových vozíčkářských týmů světa, švédský Nacka HI. Přestože se očekával jednoznačný postup švédských bojovníků, již po prvních 15 minutách si nebyl nikdo jistý, kdo vyhraje. Náš tým předvedl famózní výkon, který favorizované Švédy překvapil a v osmé minutě druhé poloviny zápasu vstřelil za záda švédského brankáře gól František Synek za asistence Vladimíra Maříka. Přestože do konce zápasu zbývalo necelých 7 minut, nepřestával náš tým hrát na plné obrátky. Nicméně jak se říká, „neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“, Švédům se od odraženého plastu našeho hráče podařilo vstřelit vyrovnávací branku. I přes následné ostřelování švédské branky se nám nepodařilo skórovat a na samostatné nájezdy byla švédská Nacka úspěšnější.

Boj o bronz

V zápase o třetí místo jsme bojovali o bronzovou medaili proti druhému švédskému celku z Göteborgu. Přestože neměl i tento zápas ve svém průběhu jednoznačného vítěze, štěstí i zde stálo opět na straně švédského týmu. Prohra 0:2 znamenala konečné 4. místo.

Bramborová medaile zamrzí, obzvlášť po dvou takto odehraných zápasech, kdy každý dal do celého zápasu od první do poslední minuty naprosto vše. Naše bojovnost a odhodlanost po vítězství byla neuvěřitelná a překvapila nejen všechny účastníky turnaje, ale tak trochu i nás samotné.

Na závěr celého turnaje obdržel František Synek ocenění za jednoho z nejlepších útočníků turnaje a zařadil se mezi hráče All star týmu Malmö Open 2019.

VELKÉ díky patří všem hráčům: Jak Krauskopf, Jan Mrázek, Bohuslav Dvořák, Jan Rajznover, František Synek, Jan Hamák, Vladimír Mařík a Dominika Horáková. Uvidíme, jestli příští ročník při nás bude stát štěstí trochu více.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.