Florbalová Fortuna liga v polovině

| Florbal |Bohouš

26.-27.5.2006 se odehrálo v Praze další kolo vozíčkářské florbalové Fortuna ligy. Toto kolo potvrdilo vyrovnanost jednotlivých týmů a ukázalo, že žádný zápas není předem jasný a žádného soupeře se nevyplácí podcenit.

Sobotní gólová úroda

V sobotu tým Skv Loosers Praha začal soubojem s Tatranem Střešovice, který je naším sousedem "shora" v průběžné výsledkové tabulce. Získali jsme vedení 1:0, které jsme bohužel neudrželi dlouho. Během několika dalších minut vedl Tatran 4:2, jak jinak než díky rychlým breakům Zdeňka Krupičky. Během druhé třetiny se nám podařilo vyrovnat, pak se bohužel štěstí opět přiklonilo na stranu střešovických. Konečný výsledek 6:5 pro Tatran ale ukázal, že jsme schopni hrát důstojné zápasy s každým.

Druhý zápas s TJ Akáda Kamat Janské Lázně probíhal zcela v naší režii, což lze přičíst především faktu, že Janské Lázně z nedostatku hráčů hráli pouze se čtyřmi hráči v poli. Přesto se jim podařilo z bezútěšného stavu 6:1 pro SKV uhrát výsledné skóre 7:5, především díky rychlým únikům a přesným Míry Šperka.

Nedělní hra o štěstí

Nedělní zápasy SKV začínaly předpokládanou "rozcvičkou" s Meteorem Plzeň, který jsme v posledních třech zápasech poráželi vždy rozdílem třídy. Úvodní nápor našeho týmu měl ovšem nečekané zakončení v podobě studené sprchy - prvního gólu, který skončil v naší síti. Opět následoval nápor z naší strany, kterému se dalo vyčíst jen jediné: plzeňský brankář Huňáček většinu střel zneškodnil. Našemu týmu se podařilo vyrovnat, ale naše převaha stále nevedla k očekávánému výsledku. Skóre zůstávalo stále ve stavu 1:1.  Okamžik, kdy se Meteor dostal do vedení, jsem bohužel neviděl, byl jsem zrovna hlavou dolů po kolizi s plzeňským útočníkem Hájkem. Prý se jednalo o neskutečné štěstí. Bohužel pro nás toto štěstí se do poslední minuty drželo Meteoru, jehož branka byla ostřelovaná ze všech stran.

Zdálo se tedy, že v turnaji skončíme na posledním místě, poslední utkání s vedoucím celkem ligy SKV Unihoc Kings České Budějovice by nám čtyři z pěti bookmakerů nedávaly moce velké šance. Sami jsme byli trochu zaskočeni začátkem utkání, kdy jsme hned v prvních minutách dostali budějovické pod tlak. Budějovičtí skvěle budovanými útoky, do kterých se zapojovali i jejich obránci Šindelář a Šíp zatlačili náš tým nejednou do defenzívy. Při jednom takovém útoku získali vedení a jakoby se začala se naplňovat očekávání publika. Ale několik vteřin před první pauzou se podařilo dvojici Hašek, Rajče vyrovnat. A ve druhé třetině jsme se díky Rajčákově skvěle vystihnuté rozehrávce Janičky dostali do vedení. Zbývala maličkost - vedení udržet. Štěstí, které sedělo v předchozím zápase jinde, tentokráte přesedlo na naši stranu. Několikrát musel David v bráně zasahovat a svými zásahy potvrdil vůli vyhrát. Na druhou stranu budějovický brankář Havelka se také nenudil, takže zápas byl zajímavý do poslední vteřiny.

Výsledky turnaje

Turnaj vyhrál - letos poprvé - tým Tatran Střešovice, na druhém místě jsme skončili my, následovaly celky Budějovic, Plzně a Jánských Lázní. Organizace turnaje neměla háček, za zmínku stojí špičkový výkon jediného rozhodčího, který v doslova a do písmene dusné atmosféře dokázal objektivně udržet kvalitu hry.

Poločas ligy

Průběžné výsledky Vozíčkářské florbalové Frotuna ligy jsou v polovině vyrovnanější než po prvním nebo druhém kole. První tři celky tabulky dělí od sebe pouhé čtyři body, náš tým na čtvrtém místě ztrácí na vedoucí Budějovice deset bodů, ale bilance vzájemných zápasů 2:1 hovoří pro nás.

Další kolo se koná 16.6. v Praze, jeho pořadatelem je náš tým.