Druhé ligové kolo v Radotíně

| Florbal |V. Mařík, foto: T. Devera

Ve dnech 15.-16. 11. 2014 jsme odehráli významný ligový turnaj, ve kterém jsme neztratili ani bod.

Sobota

V sobotu nás čekali dva soupeři z TOP 5 ligy – Kamat Team Janské lázně a pražský Tatran Střešovice. V neděli pak dvě utkání s povinnými vítězstvími. Na víkend se tým sešel téměř v kompletní sestavě. Chyběl jen Petr Kořínek, který  se dlouhodobě potýká se zdravotními problémy. Do sestavy se po vynechaném prvním kole vrátil František Synek a po ještě delší době i Jiří Rak. Toto se ve finále ukázalo být velmi důležitým faktorem naší hry – mít možnost kvalitně odmakat všechna utkání.

1)      SKV Praha vs. Kamat Janské lázně

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně s velmi přesně nastavenou taktikou – ale neprozradím. :) Tuto se nám dařilo víceméně po celé utkání držet a soupeř s ní měl nečekané problémy. První minuty se hrálo spíše do uzavřených obran a rychlé průvany před branky obou týmů se neděly. Po jedné z mnohých střel z dálky se nám tak podařilo jít ve 12. minutě do vedení po střele Honzy Rajznovera. Vedení jsme i přes občasné polevení kontrolovali až do poloviny druhé třetiny. To jsme již neudrželi úderné duo soupeře – Alina – Šperk. Branka Petra Aliny měla pro nás umrtvující dopad a během 2 minut jsme inkasovali podruhé. Naštěstí se nám podařilo díky Františkovi Synkovi celkem rychle vyrovnat a do třetí třetiny jsme tedy nastupovali za vyrovnaného stavu 2:2.

Poslední dějství se neslo v celkem rychlém sledu a jeden útok se valil za druhým. Vstřelit branku se podařilo Františku Synkovi a tým se začal následně soustředit na obranu. Bohužel se v 8. minutě před naší brankou natřikrát prosadil Míra Šperk a opět určil vyrovnané skóre. 5 minut před koncem soupeř vyrobil svou snad jedinou výraznější chybu v obranné fázi a duo Rajznover – Čechák trestala po nádherné ukázkové kombinaci do prázdné branky.

Posledních 5 minut však pro nás bylo velmi dlouhých. Nutno podotknout, že i díky naší nedisciplinovanosti, kdy se někteří hráči hrnuli dopředu a následně dozadu. I proto se 5 sekund před koncem zápasu mohlo odehrát děsivé drama před naší brankou, kdy celkem lehkou střelu vyrazil Honza Krauskopf jen tak tak konečky prstů těsně vedle branky. I díky jeho šikovným zákrokům se nám tak podařilo urvat 3 důležité body.

2)      SKV Praha vs. Tatran Střešovice

Do podvečerního utkání jsme nastoupili ve stejné sestavě. Byli jsme připraveni na rotující taktiku Tatranu v útočném pásmu, kterou dokonale rozsekali ve svém prvním utkání dne brněnské Bulldogs 8:0. Velmi nám však pomohl začátek zápasu, kdy po 17 sekundách hry vstřelil první branku František Synek. Jak se později ukázalo, měla tato branka velmi silný dopad na vývoj utkání. Tatran byl totiž jako opařený. Směrem dopředu se ani neodehrávaly jindy velmi časté zteče Zdendy Krupičky. Jeho útoky jsme dokázali eliminovat hned v zárodcích. Druhá branka v síti soupeře v 6. minutě z hole Honzy Rajznovera byla víceméně logickým vyústěním prvotní konsternace Tatranu. Základním cílem do konce třetiny bylo jasné neinkasovat, a tím nenechat Tatran se znovu nadechnout a psychicky vzchopit. Toto se nám dařilo velmi dobře a i směrem dopředu jsme párkrát zahrozili. Nicméně po hrubé chybě naší obrany se přeci jenom povedlo Zdendovi Krupičkovi snížit na 1:2.

Když se nám hned v první minutě druhého dějství povedlo velmi kvalitním a také velmi důrazným napadáním získat v útočném pásmu balónek díky Matějovi Čechákovi, který jej poslal před branku soupeře k Romanovi Charvátovi, a ten vstřelil třetí gól, měli jsme opět velmi důležitý náskok o dvě branky. Tento zásah opět srazil Tatran dolů a ani další gól z hole Zdendy Krupičky ve 4. minutě jej nedokázal nakopnout zpět. Víceméně zbytek utkání se nesl ve znamení naší důrazné obrany a kontroly vedení. Když jsme pak v třetím dějství, opět na počátku třetiny, vstřelili naší čtvrtou branku, už jsme začali velmi reálně myslet na 3 body.  Konečné vítezství 4:2 bylo výsledkem týmového bojovného přístupu pod vedením Vladimíra Maříka.

3)      SKV Praha vs. Bulldogs Brno

Nutno podotknout, že tohoto utkání jsem po sobotě celkem obával, a to z důvodu, že se ComAp se při hře se slabšími soupeři spíše přizpůsobuje tempu jejich hry, což může být nebezpečné. Během první třetiny bylo cílem trenéra Maříka vstřelit soupeři co nejvíce gólů, neboť musel odjet odehrát zápas se svým týmem RFK Pohoda Praha. Na konci první třetiny byl stav utkání u 2:0 pro ComAp. Během následujících dvou třetin i bez trenérského vedení se podařilo vstřelit Brnu další 3 góly. V závěru poslední třetiny jsme se ještě více přizpůsobili hře soupeře, za což nás Bulldogs Brno potrestalo brankou. Konečný výsledek po třetí třetině se ustálil na 5:1 pro ComAp.

4)      SKV Praha vs. Basset Most

Utkání mělo být, vzhledem k našemu víkendovému projevu, pouhou formalitou. Nicméně na oddechové utkání ani nedošlo. Soupeř k zápasu nenastoupil a my získali 3 body kontumačně.

Za celý víkend bych chtěl poděkovat celému týmu za jeho odhodlaný a týmový přístup. Je krásné vidět, že je na čem stavět a postoupit tak další těžká utkání s pozitivním výhledem na bodové zisky. Je opravdu dobré vědět, že máme v týmu všechny typy hráčů nutné pro vítěznou sestavu – jak individuality, které dokáží skórovat a udávat utkání pozitivní nádech – Honza Rajznover, Fany Synek, Matěj Čechák a Roman Charvát, tak i mnohdy nedoceněné hráče pro nutnou černou práci – Jiří Rak, Jana Pitelková, Jan Hašek, Dominika Horáková a Tomáš Uhlík. I tito předvedli velmi vyzrálý výkon potřebný pro úspěch. Jedinou individualitu bych však vyzdvihl. Tou je náš brankář Honza Krauskopf. Ten předvedl velmi mnoho důležitých a hlavně většinou i jistých zákroků. Asi pomohly i nové rukavice, že? :) Opravdu díky.