ComAp Team poprvé v Polsku

22. - 23. 3. - 5. kolo České pojišťovny Extraligy vozíčkářů Sosnowiec.

Polská mise pro začala pro náš SKV Praha ComAp Team již na pražském Černém Mostě, kde se náš tým v pátek v poledne sešel k hromadnému odjezdu do polského města Sosnowiec, kde polský tým Wheel Wolf úplně poprvé pořádal ligové kolo ve florbalu vozíčkářů. Po uspořádání florbalového vybavení do dodávek, které jsme si zvolili jako dopravní prostředek, jsme mohli vesele vyrazit na bezmála pětihodinový přejezd napříč vlastí.

Tímto děkujeme za zapůjčení vozidel programu Zelený život a České asociaci paraplegiků - CZEPA. Cesta do polského Sosnowce, na rozdíl od té zpáteční, proběhla hladce a bez zbytečných komplikací, a to díky přesné navigaci, rádiovému spojení obou posádek a zkušenosti řidičů.

Ubytování v pěkném M-Hotelu proběhlo hladce, po dobré večeři jsme se uložili ke spánku a sobotní ráno nás cestou na halu přivítalo zprávou o neúčasti brněnských Bulldogs, s nimiž jsme měli odehrát svůj úvodní zápas tohoto ligového kola. Vzhledem k víkendové neúčasti brněnského týmu, byla všechna jejich utkání kontumována ve prospěch jejich soupeřů.

Sobota

SKV Praha ComAp Team díky tomu hned na začátku kola získal 3 body a v sobotu nás čekal pouze jediný zápas, a to s KAMAT Janské Lázně, se kterými jsme v předchozím duelu prohráli těsně 2:3. Tentokrát pro nás zápas začal dobře. Během první minuty hry vstřelil Jankám první gól Fanda Synek, který o minutu později přidal i svou druhou trefu po kombinaci s Honzou Rajznoverem. V průběhu první třetiny poprvé a naposledy dokázal KAMAT Janské Lázně, konkrétně Petr Alina, využit drobné nepozornosti pražského týmu a vstřelit našemu týmu gól. V průběhu zápasu jsme se snažili hru kontrolovat a odstraňovat nedostatky v herní součinnosti a navyšovat skóre na KAMATEM. Výsledné skóre po konci třetí třetiny se ustálilo na 9:1 pro SKV Praha ComAp Team.

Neděle

V neděli ráno nás čekal asi nejdůležitější a nejtěžší zápas tohoto ligového kola – a to s polským týmem Wheel Wolf, který ještě doposud v této sezóně nebyl žádným z týmů v řádné hrací době poražen. Wheel Wolf se do zápasu pustil s odhodláním, na které dokázal náš tým zdatně reagovat a v určitých chvílích přebíral náš tým i herní aktivitu. Domácí tribuna pro tento zápas vytvořila slušnou kulisu. Diváci ocenili potleskem každý pokus ohrozit naši branku. Tu jsme střežili v zahuštěné formaci před naším brankovištěm. Soupeři jsme bohužel dovolili o něco více, než bychom si přáli. Proto se do vedení dostal Wheel Wolf. Poprvé se podařilo vyrovnat hrající vedoucí Dominice Horákové, druhé vyrovnání zařídil 20 vteřin (!) před koncem poslední třetiny hrající trenér Vlaďa Mařík za asistence Jana Rajznovera. Následovalo prodloužení, ve kterém nás skvěle podržel Jan Mrázek, který čisté skóre držel do konce 4. série samostatných nájezdů. 5. série rozhodla o konečném vítězství polských Wheel Wolf zásluhou Tomka Majewskiho. Bohužel našim střelcům se ani jednou nepodařilo vstřelit polskému brankáři gól. Po tomto duelu získal Wheel Wolf dva body, ComAp sice jeden bod, ale zároveň velkou zkušenost s taktikou a hrou polského týmu.

Utkání s FBC ABAK Ostrava

Posledním naším soupeřem pátého ligového kola představoval úřadující ligový mistr FBC ABAK Ostrava. Po slibném výkonu v předchozím zápase jsme se soupeřem z Ostravy již neoplývali svěžestí, a tak nás po několika neproměněných šancích na obou stranách probrala až inkasovaná branka, kterou vsítil tvůrce hry týmu ABAK Míra Večeřa. Fanda Synek se protlačil k vyrovnání jen o dvě minuty později. Ostravští se dlouho opírali o spolehlivý výkon gólmana Lukáše Grünera, který má s našimi střelci zkušenost z tréninků na Ruzyni, jichž se účastní. Skóre se ve druhé třetině, v níž jsme sváděli s Ostravou územní souboj, neměnilo. Soupeři se odmítali chopit šancí, když si dobrým tlakem vynutili chyby našich obránců, nám se naopak povedlo po trpělivé kombinaci to, co jsme potřebovali. Střelu z druhé vlny šťastný střelec z obrany Štěpán Karásek skryl za bránící soupeře a velmi dobře a nezištně clonící útočníky našeho celku. 2:1 pro ComAp a veliký příliv energie na naši stranu. Novic Roman Charvát pravidelně podporoval náš tým psychologicky, konkrétně opakovaným až podezřele jasnozřivým a pozitivně motivačním tvrzením během bezbrankové druhé třetiny: "Pojď Štěpo, dáš ho..." Tento okamžik může být považován za důkaz skutečnosti, že věřit a podpořit se je základní stavební kámen úspěchu. Pojišťovacím gólem na konečných 3:1 se naposledy v Sosnowci připomněl Fany Synek a uzavřel tak tím naši misi, která nám naopak otevřela výhled k dobrému umístění pro vyřazovací boje v pavouku Play-off.

V základní části letošní České pojišťovny Extraligy vozíčkářů čeká náš tým ještě poslední tři odvetné zápasy – s Wheel Wolf, FBC ABAK Ostrava a Meteor Plzeň. Poslední ligové kolo, kterého se zúčastní náš tým, se odehraje 19. – 20. 4. 2014 v pražském Radotíně. Přijďte nás podpořit, děkujeme!