5. ligové kolo Ostrava

| Florbal |Dominik Drahonínský

Trenér Dominik opět shrnuje průběh předposledního turnaje základní části ligy.

Na ostravské kolo bylo hlášeno málo hráčů, a tak vidina dobrého výsledku či předvedené hry byla nejistá. Opak byl ale napůl pravdou :-)

Celé ligové kolo se hrálo na "gumě", a tak bylo jasné že na hřišti necháme všechnu sílu a budem rádi, když v neděli dojedeme do Prahy. Na střídání byl de facto jen jeden hráč, tak jsme s trochou nervozity vstupovali do prvniho zápasu.

V něm nás čekala "neporazitelná" Ostrava. Nastolili jsme podobnou taktiku jako na litvínovském kole, a ta se vyplácela hned od první minuty. Několikrát se naši hráči dostali pár metrů před branku, a měli tak skvělou střeleckou možnost, ale naše koncovka byla tragická. Po první třetině jsme mohli vést klidně 5:0 a nikdo nemusel už řešit zbytek. Jenže nikdo nedokázal usměrnit přesně neposedný míček za gólmana v ostravské brance.
 K tomu všemu jsme se sami zrazovali osobními chybami v obraně a doslova darovali góly Ostravě. Výsledek 4:2 ve prospěch ostravského týmu hovoří za vše. Každopádně chtel bych vyzdvihnout bojovnost celého týmu, kdy zejména posledních 10 minut zápasu jsme si doslova udělali střelnici z ostravské branky. Jen ne a ne trefit.

Předvedená hra nás nakopla a pořádne zvedla sebevědomí. V druhém zápase na nás čekala oslabená Plzeň, která hrála pouze se 4 hráči v poli. Tento zapas byl doslova rozhodnutý od prvniho hvizdu. V tomto zápase jsme brzy vedli díky hattricku našeho nejlepšího střelce 3:0, ale poté jsme přestali hrát týmově.

Každý si chtěl dát gola a hned se Plzeň dostávala do protiutoku. Výsledek 8:2 v náš prospěch potvrdil, že Plzeň bez svých opor je prostě marná.

Nedělní zápasy se odehrávaly v duchu zapsau s Ostravou. Hráli jsme vždy minimálně vyrovnanou hru, jen prostě ne a ne trefit branku soupeře. S Mostem jsme prohráli 3:1 a s Kamatem, posíleným o nejlepšího hráče planety :-) 7:5.
Z těchto dvou zápasu bych vyzvedl výkon s Kamat Teamem. Je to na 99% náš první soupeř v Play Of a i když byl v nejsilnější sestavě, tak jsme hráli víc než důstojnou hru a zápas byl i pro diváka velmi pěkný. Škoda, že na ligu do Ostravy jsme nebyli v plné síle, určitě bychom zápas dokázali více srovnat.

Další ligové kolo bude v Praze, kde se rozhodne, kdo bude na 2.místě a kdo z dvojice Most a Plzen si "lízne" černého Petra pro play off.