2. ligové kolo Jablonec n. Nisou

| Florbal |Vladimír Mařík

31. 10. a 1. 11. se v Jablonci nad Nisou odehrálo druhé florbalové ligy vozíčkářů.

Po prvním ligovém kole se náš tým usadil na první příčce tabulky, a tak jsme k druhému kolu shlíželi s velkým očekáváním. Měli jsme odehrát celkem čtyři utkání, dvě s papírově slabšími hráči z brněnských Bulldogs, jedno proti týmu z TOP4 ligy – polskému Wheel Wolf Sosnowiec a jedno proti vždy dobře připravenému týmu z Janských lázní, tedy borcům z KAMATu. Jak se již stalo zvykem, muselo se druhé kolo opět přesunout z tradiční Nové Paky do jiných prostor – tentokráte do Městské sportovní haly v Jablonci nad Nisou. Do Jablonce jsme odcestovali ve složení – Jan Krauskopf, Jan Rajznover, Dominika Horáková, František Synek, Roman Charvát, Jana Pitelková, Kateřina Braunová, Tomáš Uhlík a Vladimír Mařík.

Sobota

V prvním utkání víkendu jsme nastoupili proti Bulldogs. I když jsme v utkání byli jednoznačnými favority, věděli jsme, že se soupeř „neporazí“ sám. I tak jsme se na náš první gól nadřeli více, než jsme očekávali. Překvapivě jsme se vedení 0:1 ujali až ke konci první třetiny, což v tomto typu zápasu není příliš obvyklé. V druhém dějství se prosadila již plně připravená Jana Pitelková a my šli do vedení 2:0. Druhá třetina byla pro náš tým nakonec velmi pozitivní 5:0 a my se konečně uklidnili. Celkové skóre 7:1 tak sice naplnilo očekávání 3 bodů, ale stále je co zlepšovat.

K druhému zápasu nám ligový los přiřkl pořadatele tohoto ligové kola KAMAT Team Janské Lázně. Tým, který tradičně zlobí svým stabilním kvalitním týmem, se tento víkend představil poprvé v sezóně. Utkání jsme však po celou dobu kontrolovali a navyšovali skóre. První gól si připsal také Jan Rajznover a my postupně přidávali branky až na 4:0. Pak se sice ujala šalamounská střela Petra Aliny, kdy přímo z rozehrání z rohu našel skulinku u tyče Honzy Krauskopfa, ale to nemohlo zastavit jasně daný vývoj utkání. Po končeném hvizdu tak na tabuli svítil stav 6:2 pro nás.

Neděle

V neděli dopoledne nás čekala odveta prvního ligového kola proti polskému týmu ze Sosnowiece. Celé utkání jsme čekali zodpovědně v obraně a velmi kvalitně eliminovali útočnou sílu soupeře. Oproti prvnímu zápasu v Praze jsme však byli směrem dopředu velmi neškodní. Bohužel jsme ani neudrželi nulový stav až do konce první třetiny a po prvním dějství jsme prohrávali 0:1 gólem do šatny. Bohužel „Klasický garderobiér“, jak by řekl Jakub Kohák.  Navíc jsme inkasovali i na začátku druhé třetiny a museli změnit taktiku i více směrem dopředu. Utkání se tedy začalo čím dál tím více přelévat ze strany na stranu, nicméně ani jeden tým ne a ne dát gól. Ve třetí třetině jsme již notně otevřeli hru a začali občas soupeře i dost tlačit. Výsledkem bylo vyloučení soupeře na dvě minuty a to i s nařízeným trestním střílením. Při něm bohužel Fany Synek nastřelil jen tyčku. I tak nás přesilová hra nakopla a my začali polský tým tlačit a uzavírat v jeho obraném pásmu. A přicházely i šance, z nichž minimálně 3 měly brankové parametry. Nicméně, vyrovnávací branku se nám nakonec vstřelit nepodařilo. Prohra 1:2 nás sice nemohla z první příčky tabulky sesadit, ale po srovnání počtu utkání nás z ní pravděpodobně polský tým sesadí.

Náš nedělní program uzavřelo utkání proti Brnu. Oproti prvnímu společnému zápasu jsme již netlačili tak na pilu, ale i tak jsme nakonec soupeře přestříleli a i výsledek 8:0 vypadal o poznání lépe než v prvním utkání. A to i díky tomu, že se opět prosadila Jana Pitelková a jednu asistenci si připsala i Dominika Horáková, obě dvě celý víkend předváděly kvalitní výkony. O stálicích kanadského bodování týmu – Janu Rajznoverovi a Františku Synkovi nemusím psát oslavné ódy, ty jsou vidět ve vstřelených brankách. Nicméně bych chtěl poděkovat za velmi kvalitní přístup a odvedené výkony Romanovi Charvátovi a Tomášovi Uhlíkovi. V brance si sice 2x vybral slabší chvilku Jan Krauskopf, nicméně obě byly spíše z říše úsměvných. Velmi příjemným vzezřením bylo počínání naší nové – Katky Braunové. Na hřišti si odvedla své porce zápasů a v žádném případě nebyla jen pro ozdobu.