Para Dance Sport

| Tanec |Text:Martina Henrichová Foto:Barbora Vosátková

Prague 2023 Para Dance Sport International Competition

Mezinárodní soutěž v tanci na vozíku se konala 7. - 8. 10. v pražské Unyp Aréně pod hlavičkou Czech Para Dance Sport, Českého paralympijského výboru a Mezinárodního paralympijského výboru (IPC). Sportovní klub vozíčkářů Praha byl hrdým partnerem akce a soutěžili zde naši reprezentanti.

V sobotu i v neděli probíhal světový pohár v Para Dance Sportu, kterého se zúčastnilo 74 sportovců z 15ti zemí světa.
V odborné porotě usedli světoznámí tanečníci z Polska (Iwona Ciok), Německa (Michael Webel), Slovenska (Peter Vidašič), Holandska (Corrie van Hugten , Gina Sepp) a dalších zemí.
Z celého víkendu byl prostřednictvím internetu vysílán živý přenos, který sledovalo přes 1300 diváků z 20ti zemí světa, kromě Evropy např. v USA, Brazílii, Mexiku či Izraeli.

Vrcholem sobotního večera byl Gala večer – aneb Devítka tančí, během něhož proběhlo finále soutěže v tanci na vozíku, představily se různé taneční skupiny se svými formacemi a také hvězdy StarDance Natálie Otáhalová a Matouš Ruml. Především byl zde ale vyčleněn prostor pro tanec veřejnosti.
Spolupořadatelem akce byla Městská část Praha 9 v čele se starostou Mgr. Tomášem Portlíkem.

Za Sportovní klub vozíčkářů Praha a Českou republiku soutěžily hned dva páry, a to v kategoriích standardních (Karolína Dvořáčková a Jan Kohout, Marcela Řasová a Jan Havíř) i latinskoamerických tanců (Řasová, Havíř). V kategoriích Single Dance a Freestyle nás reprezentovala Marcela Řasová.

Celá soutěž byla nabitá ohromujícími výkony, emocemi a provázená skvělou atmosférou.
Pro nás byl velmi úspěšný zejména první soutěžní den. Získali jsme zlato a bronz v kategorii STT Combi a novou mistryni ČR v kategorii Single Dance!
Zlatou medaili v kategorii standardních tanců získali Karolína Anna Möckl Dvořáčková a Jan Kohout, třetí místo obsadil náš staro-nový pár Marcela Řasová a Jan Havíř.
Novou mistryní ČR v kategorii Single Dance se v otevřeném mistrovství stala Marcela Řasová.

Moc gratulujeme všem našim tanečníkům ke skvělým výkonům a Czech ParaDance Sport SUT k výborné organizaci.