Tři medaile z Chebu

| Stolní tenis |Pavel Fiala, foto: A. Hůlková

V sobotu 13. června se konal v Chebu turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Českého poháru. Kvůli Covidové pandemii se letos v Chebu zahajovala sezóna. S více než měsíčním zpožděním tak začal kolotoč turnajů ČP. Celkem přijelo 34 hráčů z celé ČR. /A – 14, B – 12, C – 8/

Skupina A

Za pražský SKV nastoupili oba dva hráči hrající ve třídě A. Bohužel ani jednomu se nepovedl postup do první šestky, potkali se již v základní skupině a postupně podlehli J. Suchánkovi, J. Žákovi a M. Zvolánkovi. V bojích o další umístění si již vedli dobře. Milan Krejčí obsadil 7. místo a Pavel Fiala skončil hned za ním.

Třídu vyhrál F. Nacházel (Jilemnice), druhý byl P. Svatoš (Lhůta) a třetí místo obsadil M. Zvolánek (N. M. nad Metují)

Skupina B

Ve třídě B bojovali za Prahu také dva borci. Michal Vondráček, kterému prospělo několik tréninků v Praze a který předvedl v několika utkáních svou zlepšenou formu, obsadil 2. místo. Bohuslav Hůlka i přes nezdařený začátek postoupil do finálové skupiny. Tam už se chytil, avšak ze základní skupiny si přinesl dvě porážky, které ho odsunuly na 4. místo.

Skupinu vyhrál V. Procházka (Brno) a třetí skončil domácí T. Harant.

Skupina C

Do třídy C přijeli za SKV letos tři hráči. V nejméně obsazené třídě měli naši hráči pouze jednoho velmi silného soupeře (pozdějšího vítěze), kterému všichni podlehli. Takže vlastně bojovali mezi sebou o druhé až čtvrté místo. Bez medaile nakonec skončil Jaroslav Klíma, 3. místo vybojoval Pavel Urban a stříbro vybojoval náš veterán Stefan Danko.

Tuto třídu vyhrál V. Kadlík (Brno).

Klasický horký a dusný den v Chebu byl zakončen neméně klasickým posezením u grilovaného pochutnání. Pěkným překvapení byla přebudovaná hala, rozšířená o restaurační prostory v patře s hezkým výhledem na sportovní plochu. Poděkování patří pořadateli za pěkný turnaj a jeho hladký průběh. A také dceři B. Hůlky Amálce, která v průběhu celého dne pořizovala fotodokumentaci.